این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد ارز وب کاملا محفوظ می باشد

بیت کوین از سیاست جداست ! مشعل لایتنینگ پس از ایران به اسرائیل رفت

بیت کوین از سیاست جداست ! مشعل لایتنینگ پس از ایران به اسرائیل رفت
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/12/14 0 نظر 146 بازدید

سرانجام پس از پیچ و تاب های فراوان و نگرانی‌ ها از بابت تحریم ‌های آمریکا، مشعل لایتنینگ بیت کوین، در روز 2 مارس (11 اسفند) به ایران رسید. این خبر را ضیا صدر، کارشناس ایرانی بیت کوین در حساب توییتر خود اعلام کرد.

مشعل لایتنینگ، یک چالش تراکنش بیت کوینی است میان طرفداران رمز ارزها، این مشعل مبلغی بالغ بر 10000 ساتوشی را به آن افزوده و آنرا برای دیگری ارسال می کند. مقدار فعلی این مشعل حدود 3730000 ساتوشی معادل 144 دلار می باشد.

رویداد تاریخی که ثابت می کند بیت کوین فارغ از مسائل سیاسی واقعا یک تکنولوژی پولی است. مشعل لایتنینگ، توسط یک ایرانی در یک حرکت نمادین به نشانه صلح میان دو ملت فرستاده شد و هم اکنون به اسرائیل رسیده است.

چند هفته قبل حرکت و جنبشی بزرگ در شبکه اجتماعی توییتر تحت عنوان «مشعل لایتنینگ» (Lightning Torch) به راه افتاد. کاربر hodlonaut با ارسال 100 هزار ساتوشی (معادل 0.001 بیت کوین) از طریق شبکه لایتنینگ این جنبش را آغاز کرد.

ماجرا بدین صورت است که افراد با دریافت این مبلغ و افزودن 10 هزار ساتوشی به آن، تراکنش را با فرد مورد اعتماد دیگری انجام می‌‌ دهند تا حرکت به صورت زنجیره ‌وار ادامه پیدا کند. قضیه زمانی حالت جدی ‌تری به خود گرفت که چهره ‌ها و شرکت ‌های شناخته شده‌ای نظیر جک دورسی، مدیرعامل توییتر و شرکت بزرگ سرمایه‌ گذاری فیدلیتی نیز وارد این بازی شدند. این حرکت در جهت افزایش مقبولیت هر چه بیشتر شبکه لایتنینگ صورت گرفته است.

در طرف دیگر ماجرا، ضیا صدر به عنوان یکی از چهره‌های ایرانی فعال در زمینه بیت کوین، در تلاش بود تا با دریافت این مشعل یا به عبارتی همان تراکنش، ایران را نیز به جمع کشورهایی که مشعل لایتنینگ از آن‌ها عبور کرده، اضافه کند.

با این حال در ابتدا، ترس از قرار گرفتن در فهرست تحریم های وضع شده اخیر ایالات متحده در خصوص فعالان رمز ارزها مانع از آن شد تا این مشعل وارد ایران شود و کسی داوطلب دادن این مشعل به یک ایرانی نمی شد. اما آقای صدر به تلاش خود برای گرفتن مشعل لایتنینگ ادامه داد تا سرانجام توانست با استفاده از یک واسطه مشعل را دریافت کند.

بیت کوین از سیاست جداست ! مشعل لایتنینگ پس از ایران به اسرائیل رفت

یک اکانت توییتری واقع در ولز با نام کاربری bitgeiniog، در اقدامی داوطلبانه نقش واسطه را بازی کرد و با دریافت مشعل لایتنینگ از بیت کوین مگزین آن را به ضیا صدر تحویل داد. این خبر بازتاب گسترده‌ و مثبتی در رسانه‌های خارجی داشت.

بیت کوین از سیاست جداست ! مشعل لایتنینگ پس از ایران به اسرائیل رفت

تحریم ‌های وضع شده از سوی آمریکا باعث شده تا افراد آمریکایی که بدون داشتن مجوز از دفتر کنترل سرمایه‌ های خارجی آمریکا اقدام به ارسال پول به ایران می‌کنند، با خطراتی مواجه شوند. از این رو بیت کوین به عنوان یکی از مناسب ‌ترین گزینه ‌ها برای انتقال وجه به کشورهای تحت تحریم محسوب می‌شود؛ البته در صورتی که تراکنش شما زیر ذره ‌بین فضای رسانه‌ ای و شبکه‌ های اجتماعی قرار نگیرد و توجهات را به سوی خود جلب نکند.

 

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...