این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد ارز وب کاملا محفوظ می باشد

روند قیمت بیت‌کوین در سال‌های آینده چگونه خواهد بود؟

روند قیمت بیت‌کوین در سال‌های آینده چگونه خواهد بود؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/01/19 0 نظر

روند نزولی قیمت بیت‌کوین در سال 2018، شوک عجیبی به بازار ارزهای دیجیتال وارد کرد. این موضوع، باعث شد کسانی که بر روی این ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کنند و یا قصد سرمایه‌گذاری در آن را دارند، برای ادامه برنامه‌های خود، دچار شوک شوند. اکنون این سؤال بزرگ در بازار بیت‌کوین مطرح است که: آیا نزول قیمت همچنان ادامه خواهد داشت؟ ما در این مقاله به چگونگی روند قیمت بیت‌کوین در سال آینده می‌پردازیم.

روند قیمت بیت‌کوین در سال‌های آینده چگونه خواهد بود؟

روند نزولی قیمت بیت‌کوین در سال اخیر، این سؤال چالش برانگیز را در ذهن سرمایه‌گذاران مطرح می‌کند که: در سال 2019، چگونه و تا چه حد، این قیمت افزایش خواهد داشت؟ برای پاسخ به این سؤالات، نظریه‌های افراد مطرح در بازار بیت‌کوین را بررسی می‌کنیم.

نظریه‌‌ :«بابی لی» درباره قیمت بیت‌کوین در سال‌‌های آینده
اخیراً، «بابی لی»، بنیان‌گذار صرافی BTCC، با پیش‌بینی عجیب خود در توییتر همه را شگفت‌زده کرد. او اعلام کرد که قیمت بیت‌کوین، با افزایش نجومی خود، صدرنشین ارزهای دیجیتال در اواخر سال 2019 خواهد شد. «لی» گفته است که این قیمت به حد 25000 دلار خواهد رسید. 
«بابی لی» با اشاره به تاریخچه بیت‌کوین در 10 سال گذشته، می‌گوید، تاریخ همیشه تکرار می‌شود و به دلیل اینکه روند قیمت بیت‌کوین در ابتدا نزولی، سپس صعودی و در آخر دوباره نزولی بوده است، انتظار می‌رود که در اواخر 2019 دوباره حالت صعودی پیدا کند و در اواخر سال 2020 همچنان روند صعودی خود را ادامه دهد. در سال 2021 این قیمت به 333000 خواهد رسید، اما در ژانویه 2023 دوباره با روند کاهش شدید مواجه شده و به 41000 کاهش خواهد یافت.

طبق گزارش سی.ان.بی.سی، «بابی لی»، سه عامل کلیدی برای باور خود ارائه کرده است. او معتقد است که بیت‌کوین، به ماوراء رکورد قیمتی خود در سال 2017 صعود کرده و به 25000 دلار خواهد رسید. سه دلیل اصلی «بابی لی» برای پیش‌بینی قیمت 25000 دلاری بیت‌کوین به این شرح است: 
دلیل اول: «لی»، هنگام حضور در برنامه «futures now» که از شبکه سی.ان.بی.سی پخش می‌شود به صورت غیرمستقیم اعلام کرده است که افزایش هزینه استخراج بیت‌کوین، یکی از دلایل افزایش قیمت آن خواهد بود.
دلیل دوم: «لی»، در میان دلایل خود از مؤسساتی نام می‌برد که وارد سرمایه‌گذاری در حوزه ارز دیجیتال شده‌‌‌‌اند، اما به دلیل نگرانی‌های قانونی، هنوز به طور کامل در این بازار غرق نشده‌اند. تزریق کامل حجم سرمایه آنها به بازار ارز دیجیتال، قطعاً بر روی افزایش قیمت بیت‌کوین تاثیر زیادی خواهد داشت. 
دلیل سوم: آخرین دلیل «لی» برای افزایش قیمت بیت‌کوین این است که اطلاعات جمع‌آوری شده توسط شرکت تحقیقاتی فاند استرت (Fundstrat)، یک روند تاریخی را نشان می‌دهد. بر اساس این اطلاعات، «بابی لی» به سرمایه‌‌‌‌گذاران توصیه کرده است تا بیت‌کوین‌های خود را نگه دارند.
او گفته است که بر اساس تاریخ ارزهای دیجیتال، یک بازه زمانی حتی 10 روزه، می‌تواند عملکرد یک ساله بیت‌کوین را کاملاً تغییر دهد. اگر همان 10 روز را از کل سال کم کنیم، بیت‌کوین، افت 25 درصدی را تجربه خواهد کرد. بنابراین، همان اندازه که 8000 دلاری بودن بیت‌کوین ناراحت کننده است، احتمال رسیدن آن به قیمت 25000 دلاری نیز وجود دارد.

Bitcoin-price-in-the-future

بیشتر بخوانید: استیبل‌کوین چیست؟ مروری بر مفهوم و تاریخچه استیبل‌کوین‌ها

 

نظریه سایر صاحب ‌نظران درباره قیمت بیت‌کوین در سال آینده

پیش‌بینی «بابی لی»، عجیب‌ترین پیش‌بینیِ مطرح شده در دنیای ارز دیجیتال نیست. بنابر گزارش قبلی اتریوم ‌ورلدنیوز، «جان مک آفی»، مولتی میلیونر و سازنده آنتی‌ویروس «مک آفی»، در مصاحبه‌ای با «کوین تلگراف»، اعلام کرده است که بازار نزولی، هنوز کسل‌کننده نشده و شبکه بیت‌کوین، از دید بنیادی، بیانگر این واقعیت است که ارزش حقیقی بیت‌کوین، هنوز به طرز غیرعادی‌ افزایش پیدا خواهد کرد.
طبق توضیحات «جان مک فی»، اگر منحنی استفاده از بیت‌کوین را پیگیری کنیم، قیمت 1 میلیون دلاری بیت‌کوین در سال 2020 محتاطانه به نظر می‌رسد.
«مشاوران جهانی فانداسترت» نیز نتیجه تحقیقات خود را درباره روند احتمالی قیمت بیت‌کوین در سال آینده علنی کردند. آن‌ها با بررسی رشد بیت‌کوین در طول زمان و بر اساس میانگین‌ها، پیش‌بینی کرده‌اند که قیمت این ارز دیجیتال در سال 2019، به 36 هزار دلار برسد.
این تحلیل‌گران، با بررسی ارتباط میان هزینه استخراج بیت‌کوین و نرخ معاملاتی آن پیش‌بینی می‌‌‌‌کنند که قیمت این ارز دیجیتال تا پیش از پایان سال 2019 به مبلغی مابین 20 هزار دلار و 64 هزار دلار برسد.
در 22 ژوئن 2018، «تاد گوردن» موسس TrandingAnalysis در برنامه Stock Draft شبکه‌ی CNBC پیش‌بینی کرد که تا پایان سال 2019 بیت‌کوین، یک کاهش 4.000 دلاری خواهد داشت و مجدداً به بالای 10.000 دلار رشد خواهد کرد.
«گوردون»، اشاره کرده است که قیمت بیت‌کوین از سال 2015 دستاورد خوبی داشته است و این ارز، اخیراً، یکی از پایین‌ترین افت قیمت‌ها را تجربه کرده است. بنابراین، این افت قیمت، طبیعی است و جای نگرانی ندارد. البته باید اشاره کنیم که در حال حاضر (اوایل 2019)، افت قیمت بیت‌کوین از زمان این گفتگوی بیان شده بیشتر است.
«گوردن» درباره بازارهای دیگر، مانند نفت خام نیز پیش‌بینی‌هایی ارائه کرده است. به عنوان مثال، در نوامبر سال 2015، قیمت معاملاتی نفت خام 41 هزار دلار بود. در آن زمان «گوردون» پیش‌بینی کرد که قیمت نفت خام حدود 50 درصد و به مرز 26 دلار کاهش پیدا خواهد کرد. در فوریه 2016، این پیش‌بینی تا حدودی درست از آب درآمد و نفت خام به قیمت 26.05 دلار رسید.


نظرات منفی درباره قیمت بیت‌کوین

باید تاکید کنیم که تمامی صاحب‌نظران، بر افزایش قیمت بیت‌کوین اتفاق‌نظر ندارند و برخی از کارشناسان، پیش‌بینی متفاوتی را ارائه داده‌اند. برای مثال، «جوزف استیگلیتز»، اقتصاددان معاصر آمریکایی و برنده جایزه نوبل اقتصاد سال 2001، بعد از انتقادهای شدید از صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی، شهرت زیادی به دست آورد. او از مخالفان ارزهای دیجیتال و بیت‌کوین است. او معتقد است که قیمت این ارز به 100 دلار سقوط خواهد کرد و به فراموشی سپرده خواهد شد. «استیگلیتز»، علت این پیش‌بینی را عدم پذیرش بیت‌کوین در بازارهای جهانی عنوان می‌کند. 
«جو دیویس»، اقتصاددان ارشد «شرکت مدیریت ونگارد» معتقد است که قیمت بیت‌کوین، تابع سفته‌بازی است. به نظر او، بیت‌کوین، ابزار با ارزشی برای ذخیره نیست و سرمایه‌گذاران باید بر دارایی‌های واقعی تمرکز کنند.

Bitcoin-price-in-the-future

بیشتر بخوانید: مفاهیم تحلیل تکنیکال ارز با استفاده از نمودار


نتیجه‌گیری
همانطور که اشاره کردیم، درباره قیمت بیت‌کوین، نظرات مثبت و منفی‌ای وجود دارد. بنابراین، نمی‌توان با قطعیت عنوان کرد که کدام پیش‌بینی، درباره قیمت بیت‌کوین در سال 2019 و سال‌های پس از آن، درست از آب درخواهد آمد. آنچه که اکنون واضح است، این است که تقریباً بیشتر افراد، بر روی افزایش قیمت آن اتفاق نظر دارند، اما بد نیست که اگر قصد سرمایه‌گذاری در این حوزه را دارید، از افراد صاحب نظر، مشورت بگیرید.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...