این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد ارز وب کاملا محفوظ می باشد

استخراج ابری (Cloud mining) در ارز دیجیتال به چه معناست؟

استخراج ابری (Cloud mining) در ارز دیجیتال به چه معناست؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/12/07 2 نظر

در دنیای کسب‌وکارهای دیجیتال، بسیاری از مردم به دنبال راهی برای کسب درآمد‌هایی بالا با زحمت بسیار کم هستند. یکی از این راه‌ها، استخراج ابری است. تکنیک‌های استخراج ابریِ هر نوع از ارز‌های دیجیتال، با یکدیگر متفاوت می‌باشد. استخراج ابری، توسط افرادی که مهارت و سیستم ماینینگ قوی ندارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین، برای افرادی که دانش فنی و سیستم‌های قوی ندارند، شیوه‌ مناسبی است.

استخراج ابری، یکی از روش‌های محبوب استخراج ارز‌های دیجیتال است که فرد با یک سیستم خانگی، به راحتی می‌تواند آن را کنترل کند.

این نوع سرویس، اصولاً توسط شرکت‌های معتبر در زمینه استخراج ابری ارائه می‌شود. در ادامه این مطلب، قصد داریم شما را با انواع و روش‌های استخراج‌های ابری آشنا کنیم و بررسی کنیم که آیا این کار می‌تواند گزینه‌ای مناسبی برای کسب درآمد باشد یا خیر. با ما همراه باشید.  

 

تکنیک‌ها و رو‌ش‌های استخراج ابری (cloud mining)

روش‌های متفاوت و متنوعی برای استخراج ابری ارز‌های دیجیتالی وجود دارد و افراد می‌توانند هر یک از آن‌ها را با توجه به میزان دانش فنی و متناسب با نیاز خود، انتخاب کنند.

 

1- استخراج از طریق میزبان یا Hosted Mining

در این روش، ماینر (شخص استخراج کننده)، با اجاره یک ماشین استخراج یا ماینینگ، کار خود را پیش می‌برد و استخراج ابری را آغاز می‌کند. در این روش، میزبان به شما اجازه می‌دهد تا از ماشین یا سیستم ماینینگ، استفاده کنید بدون اینکه نگران هزینه‌های تعمیر و نگه‌داری آن باشید.

 

2- استخراج از طریق میزبانی مجازی یا Virtual Hosted Mining

در روش استخراج میزبانی مجازی، شخص می‌تواند با اجاره یک سرور مجازی خصوصی، نرم‌افزارهای ماینینگ خود را بر روی آن نصب کند و کار استخراج ابری را شروع کند.

 

3- پاور هش اجاره‌‌ای یا Leased Hashing Power

در این روش از استخراج ابری، شما می‌توانید قدرت پردازش سیستم‌های ماینینگ را اجاره کنید و هیچ نگرانی‌ای برای از بین رفتن، تعمیر و نگهداری سخت‌افزار‌های مخصوص ماینینگ نداشته باشید.

Cloud-mining

بیشتر بخوانید: بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال 2019

 مزایا و معایب استخراج ابری

استخراج ابری نیز مانند تمامی سیستم‌ها و روش‌ها، در هر زمینه‌ای از فعالیت، دارای مزایا و معایبی است. قبل از استفاده از هر روشی از ماینیگ و استخراج ابری، بهتر است با چند مورد از مزایا و معایب این نوع استخراج، آشنا شوید:

مزایای استخراج ابری

1- در استخراج ابری، شما نیاز به نصب تجهیزات ندارید و بدون نگرانی در رابطه با تعمیر و نگهداری تجهیزات، می‌توانید کسب درآمد کنید.

2- تجهیزات فیزیکی استخراج ارز دیجیتال، بسیار پر سر‌و‌صدا هستند و گرمای بسیار زیادی را از خود تولید می‌کنند. ولی با استفاده از استخراج ابری، این مشکلات را نخواهید داشت.

3- تجهیزات ماینینگ، بسیار پر‌مصرف هستند و این باعث افزایش هزینه برق شما می‌شود. اما استخراج ابری هزینه‌ای برای تامین برق بر دوش شما نمی‌گذارد.

4- در استخراج ابری و در مراحل بعدی استخراج، نیازی به اضافه کردن تجهیزات نیست و می‌توانید به سادگی و با هزینه‌ای بسیار اندک، کار خود را توسعه دهید.

 

معایب استخراج ابری

1- شما، مالک تجهیزات نیستید و هر‌وقت بخواهید به کار استخراج خود پایان دهید، هزینه‌ای به شما بر‌نمی‌گردد.

2- هزینه‌های نگه‌داری و تعمیر تجهیزات، بسیار بالا است و قسمتی از درآمد شما، صرف هزینه‌ تعمیرات و نگهداری تجهیزات، از طرف مالک آن‌ها می‌شود.

3- کلاهبرداری در استخراج ابری بسیار زیاد شده است و امکان تقلب وجود دارد.

4- در استخراج ابری، شفافیتی در پرداخت و شرایط همکاری وجود ندارد.

5- شما کنترلی بر روی کار و انعطاف‌پذیری آن ندارید.

6- سرمایه‌گذاری بر روی استخراج ابری مانند سرمایه‌گذاری بر روی هر محصولی است و احتمال شکست و یا برد در آن پنجاه-‌پنجاه است.

7- در استخراج ابری، شما روش مراحل استخراج را یاد نمی‌گیرید. زیرا این فرایند، به وسیله خود شرکت انجام می‌شود و شما هیچ نقشی در آن ندارید.

8- احتمال متوقف‌شدن استخراج ابری به دلیل عدم توجیه اقتصادی برای شرکت‌ها، وجود دارد.

Cloud-mining

بیشتر بخوانید: استخراج بیت‌کوین چگونه انجام می‌شود؟

محاسبه سود استخراج ابری برای ماینر

این روش‌ می‌تواند سود خوبی را برای ماینر به همراه داشته باشد ولی از آن‌جایی که شرکت‌ها با اجاره دادن قسمتی از تجهیزات خود به ماینر، این امر را امکان‌پذیر کرده‌اند، هزینه تعمیر و نگهداری نیز به عهده شرکت است. اما از آنجاییکه تامین این هزینه‌ها برای آن‌ها سنگین است، قسمتی از سود ماینر را برداشته و صرف تعمیر و نگهداری از تجهیزات می‌کنند و در آخر، قسمت کمی از سود را به کاربر می دهند.

 

آیا استخراج ابری ارز‌های دیجیتال کلاهبرداری است؟ ( بررسی مورد دوج‌کوین و لایت‌کوین)

ممکن است این سئوال برای افراد زیادی پیش آمده باشد که: آیا استخراج ارز‌های دیجیتالی به روش استخراج ابری کلاهبرداری هست با خیر؟ در جواب به این سئوال باید بگوییم که هش‌ریتِ هر ارز دیجیتالی، بر اساس سیاست‌های اقتصادی است و سود و ضرر آن به صورت برنامه‌ریزی شده در نظر گرفته‌ می‌شود.

در این میان، ارز دیجیتالی‌ای به نام دوج‌کوین وجود دارد که از هش‌ریت بسیار بالایی برخوردار است و تمامی تراکنش‌های آن به خوبی مورد تایید واقع می‌شوند و هیچ گونه مشکل و یا عدم تایید اعتباری متوجه این ارز دیجیتالی نیست. اما سود آور نبودن این ارز دیجیتالی در مقایسه با دیگر ارز‌های دیجیتالی که از روش و الگوریتم مشابهی استفاده می‌کنند همه را به شک و تردید انداخته‌ است.

برای مثال می‌توان دستگاه‌های استخراج ترکیبی را مورد بررسی قرار داد که سه ارز دیجیتالی را استخراج می‌کنند. بعضی از دستگاه‌ها برای استخراج لایت‌کوین، ورج و دوج‌کوین مورد استفاده قرار می‌گیرند. با استفاده از این نوع دستگاه‌ها در استخراج ارز دیجیتالی لایت‌کوین می‌توان ماهیانه بین25 تا 40 دلار سود کسب کرد. ولی با استفاده از همین دستگاه، استخراج دوج‌کوین باعث ضرر می‌شود.

این سئوال همیشه باقی است که: چرا باید کسی با در دست داشتن دستگاه مورد نظر، دوج‌کوین را به لایت‌کوین ترجیح دهد، در حالی که می‌تواند با همان دستگاه سود کند و لایت‌کون استخراج کند. بعضی از شرکت‌ها و سایت‌ها نیز با وجود در دست داشتن تجهیزات قدرتمند، این دستگاه را به استخراج ارز دیجیتالی دوج‌کوین اختصاص می‌دهند.

دوج‌کوین، یک ارز دیجیتالی است که برای تامین امنیت شبکه خود از شبکه لایت‌کوین استفاده می‌کند. این امر باعث می‌شود که استخراج دوج‌کوین، یک امر ضرر‌آور باشد و سودی به استخراج‌کننده ارائه ندهد. موضوع مهم اینجاست که این ارز دیجیتالی، به صورت پاداش اضافی به ماینر‌های لایت‌کوین داده می‌شود. بر اساس این سیاست، هر‌گونه ادعایی برای استخراج ابری ارز دیجیتالی دوج‌کوین، بی‌اساس و کلاه‌برداری است. زیرا این ارز، به صورت یک پاداش به ماینر‌های لایت کوین تعلق می‌گیرد. 

دوج کوین، فقط در یک صورت می‌تواند برای ماینر سودآور باید و آن هم این است که ماینر، ارز‌های استخراج شده دیگر خود را به دوج‌کوین و سپس به پول رایج تبدیل کند.

سایت‌ها و شرکت‌هایی که خدمات استخراج ابری ارز دیجیتالی دوج‌کوین را با سود بسیار بالا به ماینر‌ها و کاربران وعده می‌دهند، به جز کلاهبردارانی که مبالغی بسیار بالا را از طریق سرمایه‌گذاری جذب می‌کنند و بعد از جمع‌آوری این مبالغ بالا، فعالیت سایت یا شرکت خود را متوقف می‌کنند، چیزی نیستند. ممکن است بعضی از سایت‌ها، فعالیتی قانونی برای استخراج ابری دوج‌کوین با سیاست‌ها اقتصادی توجیه شده داشته باشند ولی سود‌دهی آن‌ها بالا نیست و فقط انرژی و وقت ماینر را هدر می‌دهند.

Cloud-mining

بیشتر بخوانید: استخر استخراج ارز دیجیتال (Mining Pool) چیست و چه کاربردی دارد؟

نتیجه‌گیری

استخراج ابری ارز‌های دیجیتالی، می‌تواند یک گزینه غیرکارآمد برای افرادی که قصد درآمد‌زایی بدون تلاش را دارند، باشد. با این حال بهتر است برای گرفتن مناسب‌ترین نتیجه، قبل از هرگونه فعالیت در این زمینه، اطلاعات خود را کامل و به‌روز کنید تا در این امر با شکست مواجه نشوید. همچنین به یاد داشته باشید قبل از بستن قرار‌داد یا اجاره هرگونه میزبانی استخراج یا دستگاه استخراج، درباره سایت یا شرکت استخراج کننده تحقیق کنید و از درست بودن کار آن‌ها مطمئن شوید. برای دریافت اطلاعات در تمامی این موارد، می‌توانید زمان خود را برای مشاوره مفید خالی کنید تا جواب تمام سئوالات‌تان را به خوبی بگیرید.

نظرات

captcha Refresh
محمد فرزادفر
۱۳۹۷/۱۲/۱۴۰۰
پاسخمطلب استخراج ابری و دیگر مطالبتون فوق العاده هستند.
خاستم نظرتون رو در مورد این موضوع که سرمایه به خاطر هزینه تراکنش پایین دوج به سرمایه گذار میرسد و دلیل بعدی استفاده از دوج نوسان پایین دوج هست رو بدونم.و در نهایت نظرتون رو در مورد سایت مستر دیجی کوین بدونم
ارز وب
۱۳۹۷/۱۲/۱۷۰۰

سلام دوست عزیز ، خوشحالیم که مطلب براتون مفید بوده

معمولا تریدرها از Stable Coin ها به دلیل نوسان کمی که دارند استفاده میکنند و دوج در جایگاه بعدی معمولا در نظر افراد معامله گر قرار دارد 
در خصوص سایتی که فرمودید پیشنهاد نمیکنیم در این مدل سایت ها فعالیت کنید چون فعالیتشون شفاف نیست و دوستانی بودند که مبلغی رو دریافت نکردند

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...