این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد ارز وب کاملا محفوظ می باشد

شمارش معکوس تا هارد فورک اتریوم؛ روی بازار آن چه تاثیری خواهد گذاشت ؟

شمارش معکوس تا هارد فورک اتریوم؛ روی بازار آن چه تاثیری خواهد گذاشت ؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/12/09 0 نظر 120 بازدید

وب ‌سایت Coindesk در یکی از مقاله های خود به بررسی تاثیر هارد فورک اتریوم روی قیمت ‌ها پرداخته است. بر همین اساس، با توجه به هارد فورک مهمی که امروز پنجشنبه (9 اسفند) پیاده ‌سازی خواهد شد، احتمال افزایش شدید نوسانات اتریوم در روزهای پیش ‌رو وجود دارد.

هارد فورک قسطنطنیه (کُنستانتینوپول – Constantinople)

به ‌روزرسانی مهم دومین ارز دیجیتال برتر دنیا، اتریوم، در بلاک 7,280,000 اجرا خواهد شد. این تغییرات می‌توانند به جز کاربران و توسعه‌دهندگان، برای معامله‌گران هم جذاب باشد. تاریخچه بازار نشان دهنده افزایش نوسانات اتر قبل از یک بروزرسانی مهم است.

به عنوان مثال، در زمان وقوع هارد فورک بیزانس (Byzantium) در 16 اکتبر 2017، نوسانات اتر افزایش یافت و به علت عدم خرید و فروش در میان معامله‌ گران، شاهد یک دوره فروش شدید بودیم و قیمت اتر تا 20 درصد کاهش یافت. پس از هارد فورک بیزانس، حدود 34 روز طول کشید تا اتریوم بتواند مقاومت را شکست دهد. بنابراین اگر تاریخ تکرار شود، پس از هارد فورک قسطنطنیه، قیمت اتریوم طی چند هفته یک روند خاص (احتمالا نزولی) را در پیش خواهد گرفت.

شمارش معکوس تا هارد فورک اتریوم؛ روی بازار آن چه تاثیری خواهد گذاشت ؟

شرایط فعلی

معامله ‌گران بهتر است قبل از تصمیم‌گیری، شرایط معاملاتی فعلی و نزولی بودن کلی بازار را مورد توجه قرار دهند. اتریوم پس از اینکه روز شنبه (4 اسفند) به بالاترین قیمت سه ماهه اخیر خود یعنی 158 دلار رسید، از روز یکشنبه تا روز بعد یک سقوط شدید 17 درصدی را تجربه کرد. بنابراین هنوز نمی‌توان با قطعیت روند نزولی را تایید کرد.

با این حال اگر خرس ‌ها به پایین‌ بردن قیمت ادامه دهند، دوره سقوط احتمالا کوتاه و سریع خواهد بود مگر اینکه فشار فروش به حدی باشد که سقوط را تشدید کند و خطر کاهش قیمت به زیر حمایت 123 دلار را فراهم آورد.

اگر عملکرد هارد فورک قسطنطنیه همانند بیزانس باشد، قیمت اتر نباید بیشتر از 20 درصد کاهش یابد. امکان دیگری که وجود دارد این است که تاخیر چند باره زمان هارد فورک روی بازار تاثیر گذاشته و معامله‌گران خود را آماده کرده باشند.

هارد فورک قسطنطنیه در ماه ژانویه سال جاری میلادی به دلایل فنی به تعویق افتاد. اقدامی که باعث کاهش جزئی قیمت اتر شد.

 

منبع : coindesk

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...