این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد ارز وب کاملا محفوظ می باشد

ماشین‌حساب‌های استخراج ارزهای دیجیتال چه کاربردی دارد؟

ماشین‌حساب‌های استخراج ارزهای دیجیتال چه کاربردی دارد؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/12/15 0 نظر

یکی از راه‌های به‌دست‌‌آوردن ارزهای دیجیتال و یا کسب درآمد، استفاده از ماشین‌حساب‌های استخراج ارز دیجیتال است. همچنین می‌توان با استفاده از سخت‌افزارهای کامپیوتری، خودِ ارزهای دیجیتالی مثل بیت‌کوین را استخراج کرده و بدون نیاز به خرید آن، این ارز رمزپایه را بدست آورد. در این مقاله، نمونه‌هایی از ماشین‌حساب‌های استخراج ارزهای دیجیتال که برای محاسه سود و زیان استفاده می‌شود را معرفی می‌کنیم.

ماشین‌حساب‌های استخراج ارز دیجیتال چیست؟

هنگام استفاده از ماشین‌حساب برای ارزهای دیجیتال، معمولاً با دو نمونه خاص از ماشین‌حساب‌ها سرکار خواهیم داشت که یکی از ماشین‌حساب‌ها برای محاسبه قیمت ارز دیجیتال نسبت به سایر واحدهای ارزی است و نمونه دیگر، برای محاسبه سود حاصل از استخراج رمز پایه است.

بنابراین به نمونه اول، ماشین‌حساب ارز دیجیتال و به نمونه دوم، ماشین‌حساب استخراج می‌گویند. هر دو مدل، دارای کاربردهای بسیار زیادی هستند.

 

ماشین‌حساب ارز دیجیتال و کاربرد آن

این ماشین‌حساب‌ها، قابلیت‌های بسیار زیادی دارند و می‌توانند انواع واحدهای ارزی رمزپایه و فیات را به یکدیگر تبدیل کنند. به عنوان مثال، این ماشین‌حساب‌ها می‌توانند قیمت روز ارز ریپل را به واحدهای دیگری مثل دلار، یورو و یا ریال، تبدیل کنند و همچنین اینکار را به صورت برعکس هم می‌توانند انجام دهند.

 

انواع ماشین‌حساب‌های استخراج ارز دیجیتال

معمولاً ماشین‌حساب استخراج ارز دیجیتال، به صورت آنلاین است و برای استفاده از آن، باید به وب‌سایت‌های ارائه‌دهنده ماشین‌حساب‌ها مراجعه کرد. خوب است بدانید که کار با آن‌ها بسیار آسان است.

در ادامه، چند نمونه از این ماشین‌حساب‌ها را که جزء بهترین و دقیق‌ترین ماشین‌حساب‌های استخراج ارزهای دیجیتال هستند، معرفی می‌کنیم. می‌توانید قبل از خرید، سود حاصل از استخراج را به وسیله آن‌ها محاسبه کنید و اگر به‌صرفه بود، کار را آغاز کنید. بهترین نمونه‌های ماشین‌حساب‌های استخراج ارز دیجیتال:

1- ماشین‌حساب Whattomine

2- ماشین‌حساب Coinwarz

3- ماشین‌حساب Cryptocompare

4- ماشین‌حساب Crypto.zone

5- ماشین‌حساب Ccgmining

6- ماشین‌حساب Asic

7- ماشین‌حساب Minergate

Digital-Currency-Extract-Sensitive-Machine

بیشتر بخوانید: بررسی Cryptotab، کلاهبرداری یا واقعیت؟

نحوه‌ی کار با ماشین‌حساب استخراج ارز دیجیتال

1- کار با ماشین‌حساب استخراج ارز (Whattomine, Coinwarz, Crypto.zone)

روش کار این ماشین‌حساب‌ها، معمولاً شبیه به هم است. برای استفاده از این ماشین‌حساب‌ها، ابتدا با مراجعه به وب‌سایت‌های هرکدام، می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید و سود استخراج خود را حساب کنید. ابتدا به آدرس سایت هر یک از آن‌ها مراجعه کنید.

از بالای سایت مربوطه، نوع سخت‌افزار خود را از قبیل Cpu یا Gpu و یا Asic انتخاب کنید. سپس در صفحه اصلی، مدل و تعداد آن را انتخاب کنید. در مرحله بعد، الگوریتم کوینی را که می‌خواهید استخراج کنید را انتخاب کرده و برای انتخاب الگوریتم و همچنین مدل سخت‌افزار، روی نام آن کلیک کنید تا فعال شود.

در مرحله آخر، باید هزینه برق مصرفی و کارمزد عضویت در استخر را براساس دوره 24 ساعته، انتخاب کنید. سپس گزینه Calculate را انتخاب کرده تا کار محاسبه شروع شود. به این صورت، با توجه به سخت‌افزار، تمامی کوین‌ها با سود استخراج آن‌ها نمایش داده می‌شوند.

2- کار با ماشین‌حساب استخراج ارز(Cryptocompare, Ccgmining, Minergate)

این دسته از ماشین‌حساب‌های استخراج ارزهای دیجیتال، تقریباً مشابه به‌هم عمل می‌کنند و امکانات و پیچیدگی کمتر و ظاهر زیباتری دارند. به عنوان مثال، در ماشین حساب (Cryptocompare)، ابتدا باید از منوی بالا، ارز دیجیتال مدنظر خود را انتخاب کنید. سپس در فرم سمت چپ، اطلاعات مربوط به دستگاه و هزینه‌های مصرفی را وارد کنید.

در قسمت سوم، باید هزینه‌ مصرف برق را به ازای هر کیلو‌وات در ساعت وارد کرده و در نهایت، کارمزد عضویت در استخر را پرداخت کنید. بعد از وارد کردن مقادیر، میزان سود روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه استخراج ارز، به شما نمایش داده می‌شود. اگر مقادیر با رنگ سبز نمایش داده شود، به معنی سودآور بودن و اگر با رنگ قرمز نمایش داده شود، به معنی زیان‌آور بودنِ استخراج ارز است.

3- کار با ماشین‌حساب استخراج (Asic minervalue)

این وب‌سایت، مختص یک ماشین‌حساب استخراج ارز نیست. اما برای کسانی که از ماینرهای اسیک برای استخراج ارز استفاده می‌کنند، می‌تواند کارایی داشته باشد. در این سایت، ابتدا نوع ماینر خود را انتخاب کرده و سپس میزان سودآور بودن استخراج با استفاده از آن ماینر را، مشاهده کنید.

محاسبه سود استخراج قبل از خرید دستگاه‌های استخراج و سخت‌افزار موردنیاز برای استخراج، بسیار مهم است و باید به آن دقت کنید.

Digital-Currency-Extract-Sensitive-Machine

بیشتر بخوانید: بهترین اسیک‌ها ( Asic ) برای استخراج در سال 2019

اهداف استفاده از نتایج ماشین‌حساب استخراج ارزهای دیجیتال

نتایج ماشین‌حساب برای هدف‌های خاصی استفاده می‌شود. از جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- محاسبه هزینه برق مصرفی

2- محاسبه درآمد خالص

3- محاسبه سود پس از کسر هزینه‌ها

4- کمک در انتخاب رمزارز برای ماینینگ

5- کمک در انتخاب سخت‌افزار و قابلیت مقایسه‌کردن بازدهی هر کدام از آن‌ها

6- محاسبه زمان بازگشت هزینه‌ها

 

هنگام استفاده از ماشین‌حساب استخراج ارزهای دیجیتال، به این نکات را دقت کنید:

- به دلیل تغییر سختی استخراج، پیش‌بینی درآمد در بلند‌مدت شاید دقیق نباشد. چون سختی استخراج، به هش‌ریت شبکه مرتبط بوده و هش‌ریت شبکه، خود تابعی از قدرت و تعداد دستگاه‌های ماینینگ موجود در شبکه است.

- با توجه به شرایط بازار رمزارزی و استقبال ماینرها، تعداد تجهیزات ماینینگ، ممکن است تغییر کند و قدرت آن‌ها به مدت زمان تغییر ساخت این تجهیزات و جایگزینی با تجهیزات قدیمی، بستگی دارد به همین علت، سختی شبکه، پدیده‌ای خطی و مشخص نیست.

- تغییرات پاداش استخراج در ماشین‌حساب‌ها، در نظر گرفته نشده و با توجه به ماهیت بلند‌مدت عملیات ماینینگ، در نظر گرفتن این عامل، ضروری خواهد بود.

- هزینه خرید تجهیزات نیز به علت تنوع زیاد اسیک‌ها و همچنین قیمت‌های متفاوت در تمام دنیا، باید توسط کاربر، محاسبه و در نظر گرفته شود.

- قیمت‌های رمزارزها، تغییرات پیش‌بینی شده‌ای ندارند که در سودآوری یک ماینر تاثیر داشته باشند و براساس قیمت‌های جدید، محاسبه می‌شوند. قیمت‌ رمزارزها، دارای نوسانات بالایی است که باید در نظر گرفته شود.

- ماشین‌حساب استخراج ارزهای دیجیتال، برای سخت‌افزارهای پرکاربرد در ماینینگ، ایجاد و بهینه شده‌اند.

- به حداقل رساندن زمان خاموشی، از مهم‌ترین نکات کار کردن با ماشین‌حساب‌های استخراج ارزهای دیجیتال است که باید در نظر گرفته شود. فراموش نکنید که اگر در هنگام نیمه‌شب یا در تعطیلات یا زمانی که در مدرسه یا محل‌کار هستید، دستگاه ماینینگ متوقف شود، ممکن است سود خود را از دست بدهید.

- اگر در کسب‌و‌کار با ماینینگ، تجربه کافی ندارید، باید ماینینگ را در اندازه کوچک شروع کنید. خرید صدها کارت گرافیک و یا اسیک، برای شروع به کار اصلاً عقلانی نیست.

- هزینه الکتریسیته و تعرفه مصرف، در بخش‌های مختلف ایران، متفاوت است که بهتر است قبل از استفاده از ماشین‌حساب استخراج ارزهای دیجیتال، هزینه الکتریسیته به‌خوبی محاسبه شود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه، اینجا کلیک کنید.

Digital-Currency-Extract-Sensitive-Machine

بیشتر بخوانید: استخراج ابری (Cloud mining) در ارز دیجیتال به چه معناست؟

ماشین حساب استخراج ارز بیت‌کوین

با استفاده از ماشین‌حساب استخراج بیت‌کوین، می‌توانید تعیین کنید که از یک استخراج‌گر معین، چقدر سود خواهید داشت. این ماشین‌حساب، تمامی هزینه‌های مرتبط مانند سخت‌افزار، برق و کارمزدها را حساب ‌می‌کند.

- عواملی که در سودآوری استخراج بیت‌کوین موثرند:

1- هزینه‌های سخت‌افزار

2- کارایی سخت‌افزار

3- هزینه‌های برق

4- سختی استخراج بیت‌کوین و قدرت هش شبکه

5- قیمت بیت‌کوین

6- پاداش بلاک

شما می‌توانید تعرفه‌ها و قوانین برق ایران را، در این قسمت مشاهده کنید.

 

نتیجه‌گیری

در نهایت، ماشین‌حساب استخراج بیت‌کوین، می‌تواند روش بهتری برای استخراج سودآور را به شما نشان دهد. همچنین به خاطر داشته باشید که بعضی از عوامل مانند قیمت بیت‌کوین و سختی استخراج، پیوسته تغییر می‌کنند و تاثیرات زیادی بر سودآوری دارند. برای تصمیم‌گیری و انتخابی هوشمندانه‌تر، بهتر است که زمانی را به مشاوره با متخصصان این حوزه، اختصاص دهید.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 2

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...