این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد ارز وب کاملا محفوظ می باشد

قانون گذاری حوزه رمز ارزها باید هر چه سریع تر انجام شود !

قانون گذاری حوزه رمز ارزها باید هر چه سریع تر انجام شود !
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/12/14 0 نظر 113 بازدید

ابوالحسن فیروزآبادی در جلسه کمیسیون عالی تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی کشور گفت: باید مقررات‌ گذاری حوزه رمز ارز ها هرچه سریعتر توسط نهادها و مراکز تخصصی از جمله بانک مرکزی و سازمان بورس و اوراق بهادار در کشور انجام شود.
 

ابوالحسن فیروزآبادی(دبیر شورای عالی فضای مجازی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی) که دررابطه با  رمز ارز ها و بلاکچین از طرفداران  این ابزارهای مالی و تکنولوژیک به شمار می‌آید. در جلسه کمیسیون عالی تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی کشور با تاکید بر الزامات  هر چه سریعتر  به قانون‌گذاری در این حوزه‌ رمز ارز ها را راه‌حلی برای حل مشکل نقدینگی و تبادلات ارزی کشور دانست.

فیروزآبادی افزود : ارزهای دیجیتال می توانند در بهبود اقتصادی کشور با توجه به شرایط حال حاضر  عالی باشند و بر همین اساس مرکز ملی فضای مجازی کشور نسبت به تهیه سیاست های کلان حوزه بلاکچین و رمز ارز اقدام کرده و از دستگاه های مربوطه درخواست شده تا نظرات خود را اعلام کنند.

سند الزامات و ضوابط حوزه رمز ارز ها که به عنوان پیش‌نویسی بر قوانین رمز ارز ها نیز محسوب می‌شود هشتم بهمن ماه سال جاری در سایت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران منتشر شد و بانک مرکزی بدون تعیین مهلت معین از صاحب‌نظران این حوزه خواست تا پیشنهادات و انتقادات خود پیرامون این پیش‌نویس را مطرح کنند.

در این اسناد ، رمز ارزها به سه بخش رمز ارز ملی، رمز ارز منطقه‌ای، رمز ارزهای جهان روا تقسیم شده اند که در بخش رمز ارز ملی و رمز ارز منطقه‌ای مجوز دهنده و منتشر کننده رمز ارز بانک مرکزی است و رمز ارزهای جهان روا مانند بیت‌کوین و اتریوم است که قابل تبادل در صرافی‌های مجاز بوده و نمی‌توانند به عنوان ابزار پرداخت در کشور مورد استفاده قرار گیرند. برای مطالعه و بررسی بیشتر در مورد سند الزامات و ضوابط حوزه رمز ارز ها می‌توانید به بررسی پیش‌نویس قواعد و قوانین رمز ارز ها مراجعه کنید.

در این اجلاس  پس از ارایه سیاست های بانک مرکزی کشور درحوزه رمز ارز ها و تشریح این سند توسط معاونت فناوی‌های نوین بانک مرکزی، پیشنهادهایی در رابطه با چگونگی فراهم شدن امکان نظارت بر رمز ارز های جهان روا، لزوم صدور دستورالعمل چگونگی اخذ مجوز صرافی‌ها و الزام کردن صرافی‌ها به داشتن کیف‌پول اختصاصی برای جلوگیری از تحریم‌های احتمالی، لزوم تقویت یکپارچگی در اسناد ارایه شده و مشکلات احتمالی توکن های عرضه شده توسط ICO ها بدلیل ممنوع بودن امکان پرداخت با این توکن‌ها در راستای بهبود و تقویت این سند ارایه شد.

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...