این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد ارز وب کاملا محفوظ می باشد

روش هایی برای بالا بردن امنیت کیف پول های رمز ارزی

روش هایی برای بالا بردن امنیت کیف پول های رمز ارزی
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/12/23 0 نظر 170 بازدید

یکی از روش های محبوب در بین هکر ها ، فیشینگ است . در این روش هکر ممکن است با استفاده از نام ارائه دهنده ی سرویس کیف پول برای شما یک ایمیل جعلی ارسال کند  که حاوی یک URL است این URL قطعا با مواردی دیگری که از طرف ارائه کمپانی اصلی فرستاده میشود تفاوت هایی خواهد داشت .

هکر ها چگونه رمزارز سرقت میکنند ؟

نگهداری مقدار زیادی رمزارز و یا تراکنش های بزرگ حتی ممکن است باعث جلب توجه هکرها و اقدام مستقیم آنها برای دسترسی به کیف پول شما را به همراه داشته باشد . هکر ها میتوانند به راحتی از خطاهای انسانی از جمله نگهداری کلید خصوصی در ایمیل شخصی ، افشار کلید شخصی به صورت عمومی ، استفاده از شبکه های محافظ نشده ی عمومی که اجازه دسترسی هکر ها به تمامی اطلاعات را میدهد استفاده کنند .

یکی از روش های محبوب در بین هکر ها ، فیشینگ است . در این روش هکر ممکن است با استفاده از نام ارائه دهنده ی سرویس کیف پول برای شما یک ایمیل جعلی ارسال کند  که حاوی یک URL است این URL قطعا با مواردی دیگری که از طرف ارائه کمپانی اصلی فرستاده میشود تفاوت هایی خواهد داشت . در این روش هکر ها حتی میتوانند URL واقعی را برای شما ارسال کنند اما با کلیک بر روی آن رایانه ی شما به سمت یک وب سایت جعلی شبیه به کیف پول آنلاین واقعی هدایت شود .

اگر کیف من هک شد چکاری انجام دهم ؟

از آنجایی که این اتفاق هم اکنون رخ داده است کار زیادی از دست شما بر نمی آید با توجه به ماهیت ناشناس ماندن در رمز ارزها هرکسی که رمزارز و کد را در اختیار داشته باشد مالک آن محسوب میشود . پس در اکثریت مواقع اگر رمز ارز خود را از دست دهید برای همیشه آن را از دست داده اید شاید بتوانید آدرس ناشناس یاد شده را ردیابی کنید اما این امر کمکی به بازیابی دارایی شما نخواهد کرد .

چون که احتمالا شما تنها کسی نیستید که با این مشکل مواجه شده اید در این گونه موارد به کمپانی ارائه دهنده را از وجود یک نقص امنیتی در کیف پول خود آگاه خواهید کرد البته در صورتی که از کیف پول یک صرافی برای نگهداری رمز ارز های خود استفاده کنید پس از هک شدن صرافی احتمال کمی وجود دارد که خسارا ت ناشی از این واقعه به شما باز پرداخت شود . بهترین کار این است که برای محافظت از دارایی های خودتان از امنیت کیف پول و روند صحیح استفاده از آن آگاهی کامل داشته باشید .

چه نوع کیف پول هایی امنیت بالایی دارند ؟

از هر نوع کیف پولی که استفاده میکنید  در مرحله ی اول اطمینان حاصل کنید که رایانه و تلفن همراه شما به نرم افزار های مخرب آلوده نشده باشد .

اکثر کیف پول های گرم از تایید هویت 2 مرحله ایی استفاده میکنند که یکی از روش های جلوگیری از ورود هکر ها به کیف پول شماست . کیف پول های گرمی که برای دسترسی به آن ها نیاز است تا نرم افزارشان بر روی تلفن همراه یا رایانه ای کاربر نصب شوند علاوه بر عبارت پشتیبانی 12 کلمه ایی از پین کد نیز استفاده میکنند 

کیف پول های سرد و یا کیف پول های سخت افزاری که به صورت یک حافظه ی USB و یا سخت افزار های کوچک عمل میکنند به نظر امن ترین راه محافظت از دارایی محسوب میشود اما براساس یک گزارش که اخیرا منتشر شده است  در صورت نداشتن آگاهی و دانش کافی حتی کیف پول های سخت افزاری هم امن نخواهد بود . به روز رسانی منظم و مدیریت کلید های هنوز هم از موارد حیاطی برای محافظت از رمز ارزها محسوب میشود .

کلید های خصوصی را کجا نگهداری کنم ؟

یکی از بزرگترین اشتباه کاربران نگهداری از کلید های خصوصی در ایمیل شخصی ذخیره در فضای مجاری و بر روی سرویس هایی همچون گوگل درایو  یا  dropbo و یا حتی ذخیره به صورت note در تلفن همراه است این موارد معمولا اولین مکان هایی است که هکرها به جستو جو سر نخ در آن ها میپردازد اولین قدم برای محافظت از کوین های شما این است که کلید های خود را به مکانی منتقل کنید که کمتر مورد توجه باشند شاید بهتر باشد که این کلید ها بر روی درایو های ذخیره USB منتقل شوند و یا خیلی ساده بر روی تکه کاغذی یادداشت شده و در یک جای امن از آن نگهداری شود بدیهی است که شما نباید این کلید ها را برای شخص دیگری افشا کنید .

منبع : cointelegraph

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...