این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد ارز وب کاملا محفوظ می باشد

هش ریت شبکه مونرو (monero) بیش از 80 درصد کاهش یافته

هش ریت شبکه مونرو (monero) بیش از 80 درصد کاهش یافته
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/12/20 0 نظر 205 بازدید

پس از ارائه یک هارد فورک که مانع حضور دستگاه های اسیک بر روی شبکه این رمز ارز میشود ، هش ریت شبکه مونرو به شدت کاهش یافته است و باعث شده که هشریت کلی شبکه این رمز ارز بیش از 80 درصد کاهش یابد

پس از ارائه یک هارد فورک که مانع حضور دستگاه های اسیک بر روی شبکه این رمز ارز میشود ، هش ریت شبکه مونرو به شدت کاهش یافته است و باعث شده که هشریت کلی شبکه این رمز ارز بیش از 80 درصد کاهش یابد . براساس داده های بدست آمده از پلت فرم 2 ماینر این کم شدن هش ریت حدود 83 درصد بوده و از رقم 1.3 گیگا هش بر ثانیه به 210 مگاهش بر ثانیه تغییر یافته است . 

پس از اعلامیه مربوط به معرفی دستگاهای antminer x3 توسعه دهندگان مونرو یک بروز رسانی نرم افزاری ارائه دادند و باعث شد دستگاه های اسیک در شبکه این رمز ارز دیگر کار آمد نباشد و همچنین پایانی بر نگرانی های مربوط به تمرکز قدرت و افزایش نفوذ ماینر های بزرگ در شبکه مونرو باشد بدین ترتیب باعث کاهش چشم گیر هشریت شد .

دستگاه های اسیک x3 برای انجام فرایند استخراج رمز ارز مونرو و ماینینگ رمز ارز های فعال در الگوریتم cryptonight طراحی شده است .

از نظر تیم توسعه دهنده ی مونرو دستگاه های اسیک یک نقطه شکست ایجاد میکنند . این تیم در آن زمان توضیح داد به عنوان مثال ، دولت میتواند از تولید کننده های این دستگاه های اسیک بخواهد که یک ( دکمه خاموشی اضطراری ) در آن ها اضافه کند که به آن ها اجازه خواهد داد یک دستگاه ماینینگ را از راه دور خاموش کرده و یا به کنترل فعالیت های آن بپردازند این تهدید پتانسیل نابودی کل شبکه را در خود دارد .

هارد فورک اخیر مونرو باعث افزایش مقاومت الگوریتم های این رمز ارز در برابر دستگاه های ماینینگ اسیک شده وبرای دومین مرتبه هش ریت کلی شبکه این رمز ارز بیش از 80 درصد کاهش یافته است . البته باید یاد آور شد از آنجایی که این کاهش شدید هشریت به دلیل هارد فورک جدید رخ داده است پس از بروزرسانی نرم افزار های ماینینگ و بازگشت ماینر ها و شروع مجدد فعالیت های استخراج توسط آن ها رفته رفته هش ریت شبکه نیز به حال عادی باز خواهد گشت .

همچنین تغیراتی نیز اضافه کرده که وقوع حملات بلقوه ی بیگ بنگ جلوگیری کرده و به افزایش حریم خصوصی ختم میشود . این ارتقا جدید باعث تعطیلی سرویس ماینینگ رمزارز نیز شده است زیرا این سرویس در حال حاضر به دلیل کاهش شدید قیمت رمز ارزها در بازار با مشکلاتی مالی فراوان دست و پنجه نرم میکرد .

منبع : cryptoglobe

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...