این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد ارز وب کاملا محفوظ می باشد

هشدار کیف پول سخت افزاری لجر به دارندگان مونرو در این کیف پول

هشدار کیف پول سخت افزاری لجر به دارندگان مونرو در این کیف پول
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/12/15 0 نظر 146 بازدید

تیم توسعه دهندگان Ledger در تاریخ 4 مارس در پستی به کاربران هشدار داد که از برنامه نانو اس مونرو (Nano S Monero) استفاده نکنند.

ظاهرا باگ این برنامه زمانی کشف شد که اوایل دیروز، کاربری با نام MoneroDontCheeseMe در ردیت (Reddit) مدعی شده است که به باور او، نزدیک به 1,680 واحد مونرو (معادل با 80,000 دلار)، را به علت وجود یک باگ از دست داده است. این کاربر اعلام کرد که پس از انتقال حدود 0.000001 واحد مونرو (XMR) از لجر به کیف پول دیداری، در ادامه 10، 200 و سپس 141.9 XMR دیگر را نیز ارسال کرده است.

بر اساس این گزارش، کاربر MoneroDontCheeseMe پیش از ارسال آخرین تراکنش، حدود 1,690 XMR در کیف پول و 141.95 XMR نیز دارایی قفل نشده داشت، به همین دلیل تصمیم گرفت که 141.9 XMR بفرستد. با این وجود، طبق گفته این کاربر کیف پول او پس از تراکنش مبلغ 0 XMR را نشان می‌دهد.

هشدار کیف پول سخت افزاری لجر به دارندگان مونرو در این کیف پول

علاوه بر این، بنا بر گفته این کاربر Reddit، مقدار فرستاده شده و معاملات ثبت شده در blockchain همخوانی ندارند. MoneroDontCheeseMe در ادامه نوشت که تراکنش 200 XMR در واقع 1691.001 XMR از کیف پول لجر او کسر کرد. همچنین مقادیر گزارش شده برای تراکنش 10 XMR نیز ناهم‌خوان هستند.

نیکولاس باکا (Nicolas Bacca)، مدیر فنی ارشد لجر، در نظرات این پست اظهار داشت با توجه به اینکه این برنامه تا چه حد گسترده ‌ا‌ی مورد آزمایش قرار گرفته، مشکل احتمالا از همگام ‌سازی بوده است.

با این حال بعدا با توجه به آدرس برگردان (Change Address) مشخص شد که مشکل این مورد نبوده است.

حدود دو ساعت بعد، توسعه‌دهندگان لجر هشدارهای فوق را در سابردیت مونرو منتشر کردند و حساب رسمی مونرو در توییتر توییتی را که شامل لینک هشدار حساب توییتری لجر بود، ریتوییت کرد.

پیام هشدار تصریح می‌کند که این مشکل  هنگام استفاده از آخرین نسخه برنامه مونرو .3 .1 .1 خود را نشان می‌دهد.

بر اساس داده ‌های کوین‌ مارکت‌ کپ (CoinMarketCap)، از نظر حجم معاملات بازار، مونرو رده سیزدهم را به خود اختصاص داده است و در حال حاضر حجم بازار آن معادل با 800 میلیون دلار است.

مونرو همان ‌قدر که به توجه به حریم خصوصی شناخته شده است، به استفاده شدن توسط هکرها برای بد افزارهای استخراج مخفیانه ارز دیجیتال نیز معروف است.

در فوریه اخبار بد انتشار یک ابزار هک جدید که در فضای آنلاین کاربران ویندوز که در تلاش برای نصب بد افزار استخراج مونرو بودند، منتشر شد.

طبق گزارش کوین ‌تلگراف در پایان سال گذشته، محققان در کنفرانس رفرشینگ مموریز (53c3 Refreshing Memories) نشان دادند که چگونه می‌توانستند کیف پول ارز دیجیتال ترزور وان (Trezor One)، لجر نانو اس (Ledger Nano S) و لجر بلو (Ledger Blue) را هک کنند.

لجر در روز بعد با انتشار بیانه ‌ای اعلام کرد که آن‌ها از این بابت که محققان یافته ‌های خود را غیرمسئولانه فاش کردند، بسیار متاسفند و از نظر آن‌ ها آسیب‌پذیری‌ های کشف شده در کیف پول ‌های سخت‌افزاری مورد جدی و بحرانی ‌ای نیستند.

منبع : cointelegraph

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...