این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد ارز وب کاملا محفوظ می باشد

خبری که دارندگان بیت کوین در ایران را به فکر فرو برد!

خبری که دارندگان بیت کوین در ایران را به فکر فرو برد!
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/09/11 0 نظر 254 بازدید

روز 9 آذر ماه ، خبری مبنی اینکه به دلیل تحریم های آمریکا کیف پول های بیت کوین کاربران ایرانی بسته شده اند در سایت ها و کانال های خبری منتشر شد.

به نظر شما آیا این بسته شدن کیف پول ها باتوجه به مفاهیمی که در مطلب بلاک چین همچنین در ویدئوی معرفی بلاک چین عنوان شد می تواند حقیقت داشته باشد ؟

اگر فکر می کنید که این خبر صحت دارد توصیه می کنیم مجددا مطالب مربوط به بلاک چین را مجدد مطالعه نمایید.

3 روز پیش خبری از طرف خزانه داری آمریکا منتشر شد که دو هکر ایرانی به دلیل تخلفات سایبری تحت تعقیب FBI قرار گرفتند. روز بعد از منتشر شدن این خبر تعدادی از کاربران که از پلتفرم Shape Shift استفاده می کنند عنوان کردند که نمی توانند به کیف پول های خود دسترسی داشته باشند.

این موضوعات باعث به وجود آمدن جو روانی قابل توجهی شد که بسیاری از کاربران گمان می کردند که کیف پول های آنان توسط دولت آمریکا بسته شده است که با پخش شدن خبر جدیدی از خبرگزاری CoinDesk باعث افزایش ترس کاربران شد.

اما سوالی بزرگی که مطرح می شود این است که آیا دولت آمریکا یا هر شخص دیگری می تواند دست به چنین اقدامی بزند و کیف پول ها را مسدود نماید ؟

 

از نقطه نظر فنی فقط دو احتمال وجود دارد که این اتفاق در کیف پول شما رخ دهد:

  1. نگهداری دارایی خود در یک صرافی متمرکز
  2. استفاده از کیف پول هایی که کلید خصوصی دسترسی به دارایی های خود را به شما ارائه نمی دهند

 

همانطور که در ویدئو و مقاله بلاکچین به این موضوع اشاره کردیم ، ارزهای رمزنگاری شده از بلاک چین استفاده می کنند که این سیستم به صورت همتا به همتا بوده و واسطه ای برای انجام تراکنش ها وجود ندارد و به عنوان مثال یک کشور با توجه به سیاست های خود نمی تواند بیاید و کیف پول های کاربران را مسدود نماید اما تا زمانی که شما به عنوان کاربران این حوزه از خدمات صرافی ها و کیف پول ها استفاده می کنید بایستی حتما نکات زیر را به یاد داشته باشید تا مشکلی دارایی شما را تهدید نکند.

 

  • اگر از کیف پول برای نگهداری دارایی خود استفاده می کنید سعی کنید تمامی اطلاعات مربوط به آن کیف پول را بدست آورید و در خصوص ارائه کلید خصوصی آن کیف پول حتما مطمئن شوید
  • به هیچ وجه از صرافی های متمرکز برای نگهداری دارایی خود استفاده نکنید 
  • توصیه می شود حتما از کیف پول های آفلاین (سخت افزاری ، کاغذی ) استفاده نمایید، در این صورت حتی اگر شرکت ها تصمیم بر اعمال سیاست هایی داشته باشند برای دارایی شما مشکلی بروز نکند

 

در انتها دنیای ارزهای دیجیتال برای دسترسی یکسان و برابر همه مردم به وجود آمده است و هدف آن هم غیرمتمرکز بودن است بنابراین در صورتی که امنیت حساب خود را تامین کنید کسی نمی تواند دارایی شما را مسدود کند یا آن را از بین ببرد حتی صرافی های فعال در این حوزه تنها می توانند دسترسی شما به حسابتان در صرافی را محدود نمایند اما نمی توانند سکه های شما را از بین ببرند.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...