این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد ارز وب کاملا محفوظ می باشد

کیفیت مواد غذایی و کشاورزی مالزی بوسیله بلاک چین رهگیری می شود

 کیفیت مواد غذایی و کشاورزی مالزی بوسیله بلاک چین رهگیری می شود
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/12/16 0 نظر 135 بازدید

دولت مالزی با هدف مدیریت کیفیت و اصالت مواد کشاورزی و غذایی در بخش صادرات و تولید از قابلیت‌های فناوری بلاک چین استفاده می‌کند.

 با هدف مدیریت کیفیت و اصالت مواد کشاورزی و غذایی دولت مالزی در بخش صادرات و تولید از قابلیت‌های فناوری بلاک چین استفاده می‌کند.

چند روز پیش جورج‌تاون آمریکا میزبان اکسپو Penang International Halal از طرف دولت مالزی بود. در این اکسپو مجموعه‌ای از تولیدکنندگان محصولات غذایی و کشاورزی مالزی گرد هم آمده بودند.

وزیر کشاورزی مالزی در این اکسپو ضمن تاکید بر روی سیاست‌های حمایتی دولت از این صنعت اعلام کرد از قابلیت‌های فناوری بلاک چین در یک سیستم رهگیری استفاده خواهد شد.

این سیستم هم مسئولیت‌پذیری را افزایش می‌دهد و هم موجب کنترل بهتر محصولات کشاورزی در این کشور می‌شود.

 

مالزی به عنوان یک کشور اسلامی در سال 2017 به میزان 10 میلیارد دلار محصولات غذایی حلال را به نقاط مختلف جهان صادر کرده است و با ادامه همین روند صاحب‌نظران پیش‌بینی می‌کنند این رقم به صورت تصاعدی رشد کند.

اما نقش مهمی که فناوری بلاک چین می‌تواند در افزایش سودآوری مالزی بازی کند، افزایش قدرت نظارت بر روی محصولات کشاورزی و غذایی از مرحله تولید تا مصرف است.

از طرفی افزایش سرعت تراکنش‌ها و عدم تغییر پذیری داده‌ها بر روی یک شبکه بلاک چین از دیگر جذابیت‌های این فناوری برای دولتمردان مالزی بوده است.

علاوه بر اینها سیم تزه‌تزین، وزیر کشاورزی مالزی در این باره می‌گوید:

«فناوری بلاک چین در صورتی که ما با اپیدمی یک بیماری خطرناک مواجه شده باشیم باعث می‌شود تا بهتر منشا محصولات کشاورزی و غذایی را تشخیص دهیم و از خطر بیماری مصون باشیم».

با این ابتکار زنجیره بلوکی مردم مالزی هم می‌توانند انتظار داشته باشند ضمن اینکه محصولات غذایی حلال را خریداری می‌کنند، کیفیت آنها هم تضمین شده و بدون آلودگی است.

منبع : btcmanager

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...