ارز دیجیتال ada

ارز دیجیتال کاردانو

ارز دیجیتال کاردانو با نام اختصاری ADA یکی از امیدوارکننده ترین پروژه ها در دنیای کریپتوکارنسی است.به گفته فعالان کریپتوکارنسی، این سکه رقیب قدرتمندی برای اتریوم، EOS و سایر پلتفرم‌های قرارداد هوشمند است. این سکه پس از ظاهر براق خود مورد توجه قرار گرفته و افراد زیادی را مشتاق سرمایه گذاری کرده است. احراز هویت بایننس

تاریخچه کاردانو

در سال ۲۰۰۹، با ظهور بیت کوین، اولین نسل از کریپتوکارنسی متولد شد. نسل دوم کریپتوکارنسی نیز در سال ۲۰۱۵ با انتشار اتریوم شکل گرفت. این سکه نسل سوم بلاک چین و ارز دیجیتال است که برای مقابله با مشکلات نسل های گذشته منتشر شد. این پروژه در سال ۲۰۱۵ به عنوان یک شبکه کریپتوکارنسی و پروژه منبع باز آغاز شد و دو سال بعد در ۲۹ سپتامبر ۲۰۱۷ توسط چارلز هاسکینسون،خالق کاردانو، کارآفرین آمریکایی و متخصص ارزهای دیجیتال راه اندازی شد. هاسکینسون که چندین شرکت مبتنی بر رمزارز را تأسیس کرده است و به خاطر جاه طلبی های خود در امور مالی غیرمتمرکز شناخته شده است، معتقد است که بلاک چین این پروژه بی نهایت کارآمدتر از اتریوم است. خرید اکانت تریدینگ ویو

کاردانو چیست؟

یک پلتفرم مبتنی بر بلاک چین است که با هدف حل مشکلات نسل های قبلی ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین و اتریوم راه اندازی شده است. ساختار و چارچوب آن امکان اجرای قراردادهای هوشمند را فراهم میکند. این ویژگی شبکه را سازگارتر و مقیاس پذیرتر کرده است. مقاله آی پی ثابت بایننس

رمزارز بومی ADA چیست؟

آدا (ADA) سکه آنلاین بومی این شبکه است که برای انجام عملیات های مختلف در شبکه استفاده می شود.سیگنال فارکس

اهداف عملیاتی پروژه کاردانو چیست؟

این پروژه برخاسته از یک فلسفه علمی و رویکرد پژوهش محور است و اهداف عملیاتی آن ارائه یک اکوسیستم متعادل و پایدار است که بتواند نیازهای کاربران را برآورده کند. از دیگر اهداف آن می توان به ارتقای امنیت تراکنش ها در بلاک چین، افزایش سرعت تراکنش ها و ایجاد ثبات برای برنامه های غیرمتمرکز در بستر بلاک چین اشاره کرد. سایر اهداف بلند مدت و کوتاه مدت این سازمان عبارتند از:

ورود شرکت های فورچون به اکوسیستم

اهداف کوتاه مدت: تا سال ۲۰۲۴، سه شرکت فورچون گلوبال ۵۰۰ این سکه را خریداری کرده و از بلاک چین خود استفاده خواهند کرد.سیگنال ارز دیجیتال
اهداف بلند مدت: تا سال ۲۰۲۶، حداقل ۱۰ شرکت جهانی Fortune 500 مالک و از یک توکن ADA استفاده خواهند کرد.

همکاری کاردانو با بانک ها

یکی از مهمترین اهداف کوتاه مدت این شرکت، مشارکت با ۵۰ بانک برای استفاده از ADA است. اگر بتوان به این اهداف دست یافت، کاربران ADA قادر خواهند بود توکن های خود را با استفاده از بلاک چین به ارزهای فیات مختلف یا توکن های دیگر تبدیل کنند.

گسترش اکوسیستم و خودکفایی آن

بنیاد این سکه قصد دارد آینده کاردانو و بلاک چین را در پنج سال آینده خودکفا کند و مدیریت آن را به جامعه این توکن بسپارد. البته برای رسیدن به این هدف باید حداقل ۱ میلیارد کاربر داشته باشد. این که بتوانید حداقل به یک کشور خدمت کنید هزینه دارد.آموزش ساخت اکانت رایگان پرمیوم تریدینگ ویو

کیف پول های پشتیبانی کننده Cardano

کاردانو چیست؟

تعداد کیف پول هایی که از ADA پشتیبانی می کنند محدود است. در حال حاضر ساده ترین راه برای ارسال و دریافت آن استفاده از کیف پول رسمی Daedalus است. یکی از اهداف کوتاه مدت این سازمان افزایش تعداد کیف پول ارز دیجیتال است.

نقشه راه کاردانو

برخلاف سایر شبکه های موجود در بازار، Cardano نسبتاً جدید است. این پروژه در سال ۲۰۱۷ راه اندازی شد و چند سال اول فعالیت آن به توسعه اختصاص یافت. دارای پنج مرحله مجزا از بلاک چین است. در حال حاضر فاز گوگن را پشت سر می گذارد و تلاش می کند تا فازهای بعدی را نیز تکمیل کند.
Byron: زیرساخت شبکه را ایجاد می کند و عملکردهای اساسی را آزمایش می کند تا اطمینان حاصل شود که شبکه به درستی کار می کند. این به روز رسانی در ۲۵ جولای ۲۰۲۰ (۴ اوت ۲۰۱۹) ساخته شده است.
شلی: شبکه اصلی Cardano را راه‌اندازی می‌کند و غیرمتمرکز کردن شبکه بلاک چین را آغاز می‌کند. این به روز رسانی در ۲۹ جولای ۲۰۲۰ (۸ اوت ۲۰۱۹) ساخته شده است.
Goguen: با پیاده سازی سیستم قرارداد هوشمند، امکان ایجاد اپلیکیشن های غیرمتمرکز را فراهم می کند. این به روز رسانی قرار بود در مارس ۲۰۲۱ (مارس ۲۰۱۹) پیاده سازی شود و در عرض چند ماه پیاده سازی شد.پشتیبانی صرافی هات بیت
باشو: در این به روز رسانی راهکارهای مقیاس بندی برای بهینه سازی بلاک چین و بهبود عملکرد در نظر گرفته شده است. هنوز تاریخ مشخصی برای اجرای آن تعیین نشده است.
Voltaire: خزانه داری و سیستم های رای گیری برای ایجاد یک شبکه مستقل در این به روز رسانی معرفی خواهند شد. تاریخ خاصی تعیین نشده است.
اگرچه اینها پنج مرحله مجزا هستند، اما بسیاری از بخش‌های هر یک به موازات یکدیگر قرار دارند. هر مرحله قبل از اینکه در Cardano ادغام شود، فرآیندهای مختلفی را طی می کند. تحقیقات دانشگاهی زیادی در هر مرحله در حال انجام است. نمونه سازی نیز بخش مهمی از فرآیند است. زیرا هر قطعه کد منبع باز باید به شدت آزمایش شود تا مشخصات از پیش تعریف شده را برآورده کند.
در حالی که مراحل این نقشه راه اغلب به تعویق می افتد، چارلز هاسکینسون و توسعه دهندگان Cardano بسیار مطمئن هستند که می توانند به قول خود عمل کنند و نسل بعدی پروتکل های بلاک چین PoS را به جهان تحویل دهند.

اپلیکیشن های ارز دیجیتال

بدون شک معاملات بین المللی مهمترین کاربرد این ارز است. بیت کوین و بسیاری دیگر به دلیل مشکلات مقیاس پذیری نمی توانند برای تراکنش های بین المللی استفاده شوند. کاربران می توانند تراکنش های برون مرزی خود را با استفاده از این شبکه به صورت آنی و با هزینه کم انجام دهند. این تراکنش ها به صورت همتا به همتا بوده و امنیت قابل قبولی دارند. یک برنامه کاربردی دیگر برای قراردادهای هوشمند. افراد، سازمان ها و حتی دولت ها می توانند توافقات مهم خود را با کمک قراردادهای هوشمند سازماندهی کنند.

بلاک چین کاردانو

بلاک چین این توکن، مانند بلاک چین اتریوم، بستری برای قراردادن قراردادهای هوشمند است. بلاک چین به افراد اجازه می دهد تا تراکنش های خود را بدون نیاز به شخص ثالث انجام دهند. در این نوع معامله، شرایط برای هر دو طرف تعیین می شود و با احراز آنها، سایر موارد مندرج در قرارداد به صورت خودکار انجام می شود. این شبکه غیرمتمرکز است و تحت نظارت هیچ مقام، شخص یا دولتی نیست.

معماری بلاک چین کاردانو

بلاک چین این پروژه از دو لایه اصلی تشکیل شده است:
لایه اجماع (CSL): این لایه اکنون تقریباً کامل شده است و برای انتقال توکن های ADA به کیف پول یا صرافی استفاده می شود.
لایه محاسباتی (CCL): لایه محاسباتی هنوز در حال توسعه است و به طور کامل در دسترس کاربران نیست. این لایه به کاربران امکان ایجاد قراردادهای هوشمند را می دهد.

مزایای معماری بلاک چین کاردانو

در ادامه می خواهیم مزایا و کارکردهای این شبکه را با هم بررسی کنیم:
در نسل‌های قبلی بلاک چین، لایه‌های اجماع و محاسباتی در یک لایه بودند و جداسازی این عملیات در دو لایه مختلف، لایه محاسباتی این سکه را در مقایسه با اتریوم انعطاف‌پذیرتر کرد.
معاملات شفاف است. این مثال را در نظر بگیرید: شما با شخصی برای انجام یک پروژه یا کار خاص قرارداد بسته اید. شما به عنوان کارفرما و طرف مقابل به عنوان مجری یک قرارداد هوشمند ایجاد می کنید. هزینه نهایی کار توسط شما پرداخت می شود و در لایه توافق بلاک چین ذخیره می شود.
تنها پس از اتمام پروژه یا کار توسط مجری، پولی که پرداخت کرده اید به لایه محاسباتی منتقل می شود و مجری می تواند پول خود را دریافت کند. ذکر این نکته ضروری است که برای تکمیل این فرآیند نیازی به شخص ثالث نیست و کار به صورت کاملا خودکار انجام می شود. کارمزد تراکنش در بلاک چین این توکن در مقایسه با اتریوم و سایر بلاک چین های مشابه کمتر است.

الگوریتم اجماع در بلاک چین کاردانو

الگوریتم اجماع روشی برای اعضای شبکه برای رسیدن به توافق در زنجیره بلوکی است. این توافق در مورد وضعیت دفتر توزیع شده حاصل شده است. انواع مختلفی از الگوریتم اجماع وجود دارد، در حال حاضر اکثر ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و اتریوم از الگوریتم اثبات کار (PoW) استفاده می کنند. نقطه ضعف الگوریتم PoW این است که مصرف برق نیز با افزایش سختی شبکه افزایش می یابد. در همین حال، بلاک چین از الگوریتم اجماع جدیدی به نام Ouroboros استفاده می کند. این الگوریتم نسبت به الگوریتم PoW برق کمتری مصرف می کند و در نتیجه آسیب کمتری به محیط زیست وارد می کند. به همین دلیل است که این سکه به عنوان یک کریپتوکارنسی دوستدار محیط زیست شناخته می شود.

مقیاس پذیری بلاک چین کاردانو

در دنیای کریپتوکارنسی، مقیاس پذیری به این معنی است که بلاک چین می تواند تعداد تراکنش ها را در یک دوره زمانی معین پردازش کند. یکی از نقاط ضعف نسل اول و دوم ارزهای دیجیتال مقیاس پذیری است. زیرا بلاک چین آنها می تواند تراکنش های محدودی را در یک بازه زمانی مشخص انجام دهد. به عنوان مثال، بلاک چین بیت کوین تنها هفت تراکنش در ثانیه را پردازش می کند. این پروژه که از همان ابتدا به دنبال حل مشکلات ارزهای رمزپایه باستانی بود، در این مورد موفق شد در رقابت از سوی مخالفان خود پیروز شود و رکورد بیشترین تعداد تراکنش در ثانیه را به نام خود ثبت کند.

کاردانو چگونه کار می کند؟

کاردانو ada چیست

ساده ترین راه برای دریافت آن، خرید در صرافی های داخلی و خارجی است. البته به دلیل اینکه برخی از صرافی ها از آی پی ایرانی پشتیبانی نمی کنند و حساب کاربران ایرانی مسدود می شود، خرید و مبادله از صرافی ها توصیه نمی شود. اگرچه برخی از افراد برای اتصال به صرافی های خارجی از VPN استفاده می کنند، اما باید توجه داشته باشید که اگر صرافی های خارجی کیف پول خریداران ایرانی را کشف کنند، حساب های آنها را مسدود می کنند. راه دیگر برای به دست آوردن این توکن، اشتراک گذاری در شبکه کاردانو است.

بهترین کیف پول های کاردانو ADA

کیف پول هایی که از آدا پشتیبانی می کنند محدود هستند، بنابراین انتخاب کیف پول کاردانو مناسب برای کاربران آن یک چالش است. ساده ترین راه برای ارسال و دریافت آدا استفاده از کیف پول رسمی Daedalus است. این کیف رومیزی از امنیت بالایی برخوردار بوده و به صورت ۲۴ ساعته در دسترس می باشد. کیف پول های دیگری که می توانند برای ذخیره سازی استفاده شوند عبارتند از:
مدل سخت افزاری Trezor Model T
مدل سخت افزاری Ledger Nano X
مدل سخت افزاری لجر نانو
مدل نرم افزاری Guarda
مدل نرم افزاری اتمیک
مدل YOROI
مدل نرم افزاری Exodus
یکی از مشکلات گزارش شده در مورد کیف پول برای این سکه، عدم تعادل در کیف پول های مختلف است. البته، تا زمانی که کاربران کلید خصوصی یا کلمات بازیابی خود را داشته باشند، هیچ خطری برای دارایی آنها وجود ندارد.

تاریخچه نرخ ارز ADA

سکه ADA در ابتدای عرضه با استقبال گسترده ای روبرو شد و توانست در مدت زمان کوتاهی قیمت خود را ۶ هزار درصد افزایش دهد. اما پس از آن قیمت این توکن یک دوره طولانی رکود را تجربه کرد. به گفته فعالان کریپتوکارنسی، آینده بسیار روشن است و به زودی شاهد روند صعودی قیمت خواهیم بود.

آینده ارز دیجیتال کاردانو چگونه پیش بینی می شود؟

در این مقاله پاسخ این سوال که ارز دیجیتال Cardano چیست را بررسی کردیم. اکثر ارزهای دیجیتال به دلیل سر و صدا و هیجان در معرض نوسانات شدید هستند. این در حالی است که آدا (ADA) وارد گردباد هیجان نشده و مسیری آزمایشی را طی می کند. به همین دلیل است که این ارز دیجیتال یک پروژه جدید در نظر گرفته می شود، اما سرمایه گذاران از آن حمایت می کنند. علاوه بر این، توسعه دهندگان این پروژه از ابتدای پروژه تا به امروز همواره در تلاش برای رشد و توسعه این شبکه هستند. در نتیجه تلاش آنها این پروژه به موفقیت بزرگی دست یافته است. نگاهی گذرا به برنامه های عملیاتی این پروژه نویدبخش آینده ای روشن است.