چگونه با بیت کوین درآمد رمزنگاری غیرفعال به دست آوریم

در اینجا چند راه برای ایجاد درآمد غیرفعال مبتنی بر ارز دیجیتال با بیت کوین و در عین حال دوری از نوسانات ذاتی آورده شده است. احراز هویت بایننس
بیت کوین (BTC)، همراه با سایر ارزهای رمزنگاری شده، مکانی را برای افراد فراهم کرده است تا بدون هیچ گونه دخالت فعال، درآمد غیرفعالی کسب کنند. نیازی نیست که ریسک های تجاری غیرضروری بپذیرد یا زمانی را صرف خواندن و تجزیه و تحلیل مجموعه ای از اطلاعات کند. در حالی که مفهوم درآمد غیرفعال جدید نیست، بدون شک ارز دیجیتال ابعاد جدیدی به آن اضافه کرده است. مفاهیمی مانند ترکیب سود یا سرمایه‌گذاری مجدد سود سهام نیز در بازار ارزهای دیجیتال به کار می‌رود و اکوسیستمی را ایجاد می‌کند که در آن فرد می‌تواند به طور منفعلانه کسب درآمد کند؛ اجازه دهید راه های مختلف کسب درآمد غیرفعال با بیت کوین را مورد بحث قرار دهیم. این مقاله شامل حساب های بهره، وام، استخراج، تجارت و استخر نقدینگی است. مقاله آی پی ثابت بایننس

حساب های بهره بیت کوین

نگهداری بیت کوین در یک حساب پس انداز ارز دیجیتال شبیه به داشتن حساب های پس انداز معمولی است. این حساب ها سود ثابتی را برای دارایی های رمزنگاری سپرده شده ارائه می دهند. می‌توان طرح‌های پس‌انداز انعطاف‌پذیری را انتخاب کرد که به سپرده‌گذار اجازه می‌دهد هر زمان که بخواهد دارایی‌ها را برداشت کند یا طرح‌های پس‌انداز ثابتی را انتخاب کند، جایی که دارایی‌ها برای یک دوره از پیش تعیین شده سپرده می‌شوند. نرخ بهره معمولاً زمانی که فرد وجوهی را برای مدت معین سپرده گذاری می کند بیشتر از یک حساب پس انداز معمولی است. مدت تصدی سپرده های مدت دار به طور قابل توجهی کمتر از حساب های بانکی معمولی است. در برخی از پروتکل‌ها، حداقل شرط واریز نیز وجود ندارد. همچنین می‌توان از یک مشاور مالی برای اجرای استراتژی‌های سرمایه‌گذاری مانند میانگین‌گیری هزینه دلار (DCA) استفاده کرد. این استراتژی شامل سرمایه‌گذاری منظم همان مقدار بیت کوین در یک امنیت هدف در یک دوره معین، کاهش میانگین هزینه هر سهم و کاهش تاثیر نوسانات بر دارایی‌های ارزهای دیجیتال است. خرید اکانت تریدینگ ویو

وام دهی بیت کوین

وام‌دهی بیت‌کوین زمانی اتفاق می‌افتد که هر کسی که بیت کوین را در اختیار دارد، ارز دیجیتال را از طریق یک پلتفرم متمرکز، غیرمتمرکز یا همتا به همتا (P2P) به وام گیرندگان وام می‌دهد. در مقابل، وام گیرندگان سود روزانه، هفتگی یا ماهانه را پرداخت می کنند. پلتفرم وام دهی معمولاً هزینه ای را برای خدمات دریافت می کند. سه عامل مؤثر بر درآمد عبارتند از ارزش کل بیت کوین قرض داده شده، مدت زمان وام و نرخ بهره. کاربران باید برای زیرساخت و شرایط وام دهی بیت کوین در پلتفرم های وام متمرکز به شخص ثالث اعتماد کنند. اکثر پلتفرم ها از کاربران می خواهند که بیت کوین خود را با پلتفرم وام دهی واریز کنند. در حالی که این کمک در سطح متخصص برای کاربران به ارمغان می آورد، بیت کوین آنها در اختیار پلتفرم ها قرار دارد. از سوی دیگر، هیچ واسطه‌ای در بسترهای وام‌دهی غیرمتمرکز دخیل نیست. قراردادهای هوشمند فرآیند وام دهی را خودکار می کنند و هر نقش انسانی را کنار می گذارند. نرخ‌های بهره به‌طور مستقل نهایی می‌شوند و پس از برآورده شدن شرایط مربوطه، قرارداد اجرا می‌شود. در پلتفرم های P2P، کاربران می توانند شرایط فردی خود را تعریف کنند. به عنوان مثال، آنها می توانند نرخ بهره و مقدار بیت کوینی را که می خواهند وام دهند تعیین کنند. نقش پلتفرم این است که زیرساخت های لازم برای تکمیل معامله را فراهم کند و معمولاً برای خدمات خود هزینه ای دریافت می کنند.

استخراج بیت کوین

ماینینگ فرد را قادر می‌سازد برای استفاده از قدرت محاسباتی برای ایمن سازی شبکه بیت‌کوین به پاداشی دست یابد. بیت کوین یک پروتکل اثبات کار (PoW) است که شرکت کنندگان شبکه را ملزم می کند تا یک معمای ریاضی دلخواه را حل کنند تا از ایجاد هرگونه تغییر مضر برای شبکه توسط افراد غیرمجاز یا حتی افراد خودی با نیت های نادرست جلوگیری شود.
در روزهای قبل، کاربران بیت کوین را بر روی رایانه های شخصی معمولی و سپس در دستگاه های استخراج همه منظوره استخراج می کردند. با این حال، با رشد شبکه، پیچیدگی استخراج افزایش یافت و ماینرها مجبور به استفاده از تجهیزات استخراج ویژه به نام مدارهای مجتمع ویژه برنامه (ASIC) شدند که دارای تراشه های یکپارچه طراحی شده برای استخراج هستند. ماینرها می توانند دکل های استخراج را راه اندازی و نگهداری کنند تا هزینه های خود را کاهش دهند. با این حال، انجام این کار مستلزم داشتن سرمایه اولیه لازم به همراه برخی تخصص‌های فنی است زیرا به حفظ سخت‌افزار استخراج بیت‌کوین نیاز دارند. این امر به مردم این امکان را می دهد که بیت کوین را بدون نیاز به سرمایه گذاری زیاد استخراج کنند. بودن بخشی از یک استخر با قدرت محاسباتی زیاد، شانس بیشتری برای تولید هش برنده نسبت به ماینرهایی که فاقد چنین تجهیزات پیشرفته ای هستند، می دهد.

تجارت بیت کوین

همانطور که در مورد تمام دارایی های مالی صادق است، قیمت بیت کوین تحت تاثیر قوانین عرضه و تقاضا است. هر کسی که بیت کوین را در اختیار دارد می‌تواند از نوسانات ذاتی ارز دیجیتال برای کسب درآمد از طریق معاملات بیت‌کوین، چه از طریق طولانی یا کوتاه مدت، استفاده کند. طولانی شدن به فروش بیت کوین در زمانی که قیمت ها بالا می رود اشاره دارد، در حالی که کوتاه شدن، عمل فروش زمانی است که قیمت ها پایین می آیند. زمان‌بندی بازار دقیقاً برای کسب سود عملاً برای کسی غیرممکن است. با این حال، ایده اصلی، وقتی طولانی است، خرید BTC زمانی است که انتظار دارد قیمت آن افزایش یابد و بعداً آن را با حاشیه سود بفروشید. برای مثال، اگر BTC با قیمت ۲۰۰۰۰ دلار معامله می‌شود و فرد حدس می‌زند که می‌تواند به ۲۵۰۰۰ دلار یا به سمت بالا حرکت کند، می‌توانند بیت‌کوین بخرند یا هر ارز دیجیتال دیگری را با BTC مبادله کنند، منتظر بمانند تا قیمت بالا برود و سپس ارز دیجیتال را بفروشند و سود واضحی کسب کنند. ۵۰۰۰ دلار زمانی که قیمت ارزهای دیجیتال پایین می‌آید، معمولاً یک استراتژی کوتاه‌سازی توسط معامله‌گران اجرا می‌شود. به عنوان مثال، فرض کنید قیمت در حال حاضر ۲۰۰۰۰ دلار است و معامله گر انتظار دارد که تا ۱۷۰۰۰ دلار کاهش یابد. معامله‌گر ممکن است بلافاصله بیت‌کوین خود را بفروشد و بعداً زمانی که قیمت‌ها به سطح مورد نظر رسید، آن را دوباره خریداری کند و سودی معادل ۳۰۰۰ دلار کسب کند. کوتاه کردن بیت کوین را می توان از طریق مشتقات آن مانند معاملات آتی و اختیار معامله انجام داد. همچنین می توان در بازارهای پیش بینی کوتاه کردن بیت کوین شرکت کرد. برای ساده‌سازی تجارت و به حداقل رساندن احتمال ضرر، صرافی‌ها به افراد اجازه می‌دهند تا سفارش‌های حد مجاز را ثبت کنند. اگر قیمت ها به زیر سطح معینی کاهش یابد، سیستم معامله را به طور مستقل انجام می دهد و ضرر را محدود می کند. برای خودکارسازی کامل معاملات بیت کوین، می توان از معاملات الگوریتمی استفاده کرد. دستورالعمل های معاملاتی از پیش برنامه ریزی شده بر اساس زمان، حجم و قیمت صادر می شود. هنگامی که بازار دستورالعمل های تنظیم شده توسط معامله گر را راه اندازی می کند، نرم افزار دستورات را اجرا می کند.

استخر نقدینگی بیت کوین

استخرهای نقدینگی، راه حیاتی صرافی‌های غیرمتمرکز (DeXs)، همچنین می‌توانند محلی برای هر کسی که BTC دارد تا مقداری درآمد منفعل داشته باشد. استخر نقدینگی بیت کوین به انبوهی از ارزهای دیجیتالی اشاره دارد که در یک قرارداد هوشمند قفل شده است، بنابراین نقدینگی برای تراکنش‌های سریع‌تر ایجاد می‌کند.
به کاربران پلتفرم‌های مختلف رمزنگاری که ارائه‌دهنده نقدینگی (LP) نامیده می‌شوند، در ازای مقدار نقدینگی که به استخر نقدینگی عرضه کرده‌اند، بخشی از کارمزد و مشوق‌ها پاداش داده می‌شود. آنها در قالب توکن های LP پرداخت می شوند، که می توانند در سراسر اکوسیستم مالی غیرمتمرکز (DeFi) استفاده شوند. UniSwap، SushiSwap و PancakeSwap برخی از صرافی های محبوب DeFi هستند. یک استخر نقدینگی دارای ارزهای رمزنگاری شده به صورت جفت است، مانند BTC-USDT، ETH-USDC، و غیره. در اینجا مثالی برای کمک به درک نحوه عملکرد آن در SushiSwap آورده شده است، با سرمایه گذاری ۵۰۰۰ دلاری در یک استخر نقدینگی BTC-USDC. مراحل عبارتند از:

در حال تغییر اکوسیستم باشید

توانایی کسب درآمد غیرفعال از بیت کوین، ارزش دارایی فرد را افزایش می دهد. سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال به دلیل نوسانات همیشه دارای ضریب ریسک است. با این حال، درآمد غیرفعال به فرد امکان می دهد بدون قرار گرفتن فعال در معرض فراز و نشیب های شدید قیمت ها، به طور پیوسته درآمد کسب کند. قبل از تصمیم گیری در مورد چگونگی کسب درآمد با درآمد غیرفعال، باید تحقیقات کافی در مورد بازده مورد انتظار، عوامل خطر و غیره انجام دهید. اکوسیستم ارزهای دیجیتال در حال تکامل است، و موارد استفاده جدیدی از بیت کوین ممکن است ظاهر شود، که این امر ضروری است که فرد مراقب فرصت های در حال ظهور باشد. تحریم های نظارتی محلی نیز جنبه مهمی است که باید در نظر گرفته شود. ارزهای رمزنگاری شده، از جمله بیت کوین، تحت نظارت مقامات نظارتی هستند و فرد باید از تایید و یا مخالفت آنها آگاه باشد.