این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد ارز وب کاملا محفوظ می باشد

درآمد میلیون دلاری ماینرهای ارزهای دیجیتال بدون انجام هیچ کاری !

درآمد میلیون دلاری ماینرهای ارزهای دیجیتال بدون انجام هیچ کاری !
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/12/14 0 نظر 204 بازدید

شرکت دیار (Diar) در زمینه تحقیقات بلاک چین و ارزهای دیجیتال طی بررسی های اخیر خود مسئله ای را مطرح کردند که در آن ماینرهای ارز دیجیتال بدون پردازش حتی یک تراکنش(بدون انجام کاری) ده ها میلیون دار درآمد کسب می کنند، مثلا از ارزهای دیجیتال معروفی مانند بیت کوین، اتریوم، لایت کوین و دش بیش از 18 میلیارد دلار کسب کرده‌اند.

شرکت دیار (Diar) در زمینه تحقیقات بلاک چین و ارزهای دیجیتال طی بررسی های اخیر خود مسئله ای را مطرح کردند که در آن ماینرهای ارز دیجیتال بدون پردازش حتی یک تراکنش(بدون انجام کاری) ده ها میلیون دار درآمد کسب می کنند، مثلا از ارزهای دیجیتال معروفی مانند بیت کوین، اتریوم، لایت کوین و دش بیش از 18 میلیارد دلار کسب کرده‌اند.

از زمان فورک بیت کوین کش ماینرهای این ارز دیجیتال، کمتر از 1 میلیارد دلار کسب نموده‌اند. ماینرهای زی‌کش (Zcash) به یکی از شبکه‌های کم‌ تراکنش در بین شبکه‌های مورد مطالعه قرار گرفته بوده است ولی  بیش‌تر از ماینرهای بیت کوین درامد داشته‌ است.

بیت کوین و اتریوم در صدر تراکنش ها

در مجموع، از ماه آگوست 2017 تا کنون، ماینرهای بیت کوین کش بیش از 3300 بلاک خالی را پردازش کرده‌اند. همچنین، در کل، ماهیانه، در تمام شبکه‌های اصلی از جمله زی‌کش و دیکرد ، حدود 5 میلیون دلار به طور متوسط به دست آمده است. بیت کوین و اتریوم محبوب‌ترین و معروف ترین بلاک چین‌های اثبات کار بوده‌اند که کم‌ترین تعداد بلاک خالی را داشته‌اند.

همچنین در گزارش های شرکت دیار آمده است که در سال 2017، حدود 65 میلیون دلار پاداش به بلاک‌های خالی پرداخت شده است اما با این وضع اتریوم کم‌ترین تعداد بلاک خالی را داشته است.


یک نکته اساسی که در مقاله منتشر شده به چشم می خورد و آن این است که ماینرها هیچ کاری انجام نمی‌دهند. با این حال، ماینرها، چه تراکنش موجود باشد چه نباشد، ذخایر را به منظور ایمن‌سازی شبکه، سرمایه‌گذاری می‌کنند. کمبود تراکنش‌ها که به کاهش کارمزدها می‌انجامد، در مقایسه با پاداش بلاک‌ها، مبلغ قابل‌توجهی در اختیار ماینرها قرار نمی‌دهد.

بیشترین بلاک‌های خالی در لایت کوین استخراج شده است

به دلیل استفاده‌ی کم از شبکه و تولید سریع‌تر بلاک شاهد این هستیم که لایت کوین ، بیش‌ترین تعداد بلاک خالی را دارد. زمان تولید بلاک لایت کوین دو دقیقه است. هر دو دقیقه، یک بلاک جدید برای استخراج شدن مورد هدف قرار می‌گیرد. زمان واقعی، بسیار به سختی استخراج بستگی داشته و متفاوت خواهد بود. با این حال، ماینرهای لایت کوین اغلب، بلاک‌هایی را که تراکنش بسیار کمی دارند را استخراج می‌کنند.

به عنوان مثال، بلاک شماره‌ی 1586699، از روز سه شنبه، تنها سه تراکنش و در مجموع کمتر از یک لایت کوین در تراکنش‌ها داشته است. با این حال، بلاک برای پاداش استخراج، 25 لایت کوین می‌پردازد و بدین معناست که ماینرها با استخراج بلاکی که کمتر از 50 دلار تراکنش را پردازش کرده است، بیش از هزار دلار دریافت می‌کنند.

درآمد میلیون دلاری ماینرهای ارزهای دیجیتال بدون انجام هیچ کاری !

اگر پاداش ماینر را کارمزد تراکنش شبکه یا به طور کلی هزینه‌ی پرداختی به شبکه فرض کنیم، این میزان بسیار زیاد خواهد بود. دنیای ارزهای فیات هیچ شباهتی به این سناریو ندارد.

بعد از اینکه 10 تا بلاک استخراج شد، مرور بلاک چین بلاک خالی شماره‌ 1586709 را گزارش می‌دهد که نشان‌دهنده این است که یک ماینر با استخراج بلاکی که در آن هیچ تراکنشی پردازش نشده است، بیشتر از هزار دلار کسب کرده است. این نمایش باید ادامه پیدا کند. برای مفید واقع شدن، بلاک چین باید 24 ساعت شبانه‌روز کار کند.

اما آیا بلاک‌های خالی هم باید به ‌اندازه‌ی بلاک‌های پر، پاداش پرداخت کنند؟

 ماهیت محدود عرضه‌ی ارزهای دیجیتال بدین معنی است که این طراحی سبب ایجاد موقعیتی می‌شود که به طور موثر، در آن با هر بلاک، ارز دیجیتال کمتری موجود است. کارمزدها همچنان به پای هزینه‌ی استخراج نرسیده‌اند و هیچ گواهی مبنی بر آن که خواهند رسید نیز وجود ندارد. هیچ‌کس نمی‌داند وقتی‌ که پاداش بلاک‌ها به اتمام می‌رسد و یا به طور موثر، به کمتر از 1 دلار ارز دیجیتال می‌رسد، چه اتفاقی می‌افتد.

چشم‌انداز بلندمدت

مونرو با داشتن استراتژی صدور بلندمدت، به حل این واقعیت می‌پردازد. در برخی موقعیت‌ها در آینده، همه‌ی بلاک‌ها،تا ابد پاداش بلاک یکسانی خواهند داشت.

حال سوال اینجاست که آیا با این کار تورم ایجاد می‌شود؟

بله. اما انگیزه‌ی برای استخراج ثابت خواهد ماند.

با این حال بعضی از ارزهای دیجیتال برتر مانند بیت کوین، بیت کوین کش و لایت کوین برای همیشه به نصف کردن پاداش استخراج را در ادامه خواهند داد. دیدگاه اقتصادی چنین است که صدور کمتر ارز دیجیتال سبب محدودتری شدن عرضه می‌شود زیرا ماینرها در میان فروشندگان ارزهای دیجیتال جدید پیشرو هستند.

هزینه استخراج بلاک در بیت کوین تحت تاثیر عوامل هایی مانند  منطقه، تجهیزات و هزینه‌ی برق متفاوت بوده است که همین امر نشان می دهد که گاهی  استخراج این ارز دیجیتال سودآور نیست. با کنار گذاشتن عواقب محیطی استخراج، مسئله‌ی پایداری، در چشم‌انداز بلندمدت ارزهای دیجیتال بسیار واقعی است.

 

منبع : ccn

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...