این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد ارز وب کاملا محفوظ می باشد

فیس بوک با انتشار ارز دیجیتال خود امکان درآمد تا 19میلیارد دلار را دارد!

فیس بوک با انتشار ارز دیجیتال خود امکان  درآمد تا  19میلیارد دلار را دارد!
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/12/22 0 نظر 116 بازدید

در گفتگویی با شبکه خبری سی‌ان‌بی‌سی آقای سندلر که یکی از تحلیلگران برجسته موسسه مالی بارکلیز (Barclays) است اعلام کرد ارز دیجیتال فیسبوک می‌تواند درآمدی بین 3 تا 19 میلیارد دلار تا سال 2021 را برای فیسبوک به همراه داشته باشد. برای درک بهتر این رقم، بد نیست بدانید که فیسبوک در سال 2017 در مجموع 40/6 میلیارد دلار درآمد داشته که 39/9 میلیارد دلار آن از راه تبلیغات به دست آمد.

راس سندلر (Ross Sandler) که یکی از تحلیلگران برجسته موسسه مالی بارکلیز (Barclays) است می‌گوید پروژه رمزارز باثبات (استیبل‌کوین) فیسبوک می‌تواند برای این شرکت منفعت مالی فراوانی به همراه آورد.

در گفتگویی با شبکه خبری سی‌ان‌بی‌سی آقای سندلر  اعلام کرد ارز دیجیتال فیسبوک می‌تواند درآمدی بین 3 تا 19 میلیارد دلار تا سال 2021 را برای فیسبوک به همراه داشته باشد. برای درک بهتر این رقم، بد نیست بدانید که فیسبوک در سال 2017 در مجموع 40/6 میلیارد دلار درآمد داشته که 39/9 میلیارد دلار آن از راه تبلیغات به دست آمد.

البته آقای سندلر می‌گوید اینکه ارز دیجیتال فیسبوک بتواند تحولی در راهبرد پرداخت‌های خرد فیسبوک برای توزیع محتوای دیجیتال ایجاد کند یا خیر، هنوز جای تردید است. از نظر آقای سندلر، فیسبوک با دو چالش اساسی در این زمینه روبروست.چالش اول این است که فیسبوک باید بتواند ارزش پیشنهادی مشخصی را برای این ارز دیجیتال، نسبت به شیوه‌های رایج کنونی به کاربران نشان دهد. چالش دوم نیز به اعتماد کاربران مربوط می‌شود. پس از ماجرای «کمبریج آنالتیکا» و بدنامی فیسبوک به خاطر سوء‌استفاده از داده‌های کاربران، خدشه‌ای جدی به اعتماد کاربران به این شبکه اجتماعی وارد شده است.

جالب اینجاست که هفته گذشته مارک زاکربرگ (مدیرعامل فیسبوک) در یک مطلب طولانی،برای توجه بیشتر از راهبرد جدید فیسبوک به مبحث حفظ حریم خصوصی کاربران در سال‌های آینده خبر داد. با وجود اینکه در این مطلب هیچ اشاره‌ای به ارزهای دیجیتال نشده است، مواردی نظیر «پرداخت» و «رمزگذاری» از اصلی‌ترین امور مربوط به رمزارزها به شمار می‌روند.

همچنین  آقای سندلر به این نکته اشاره کرد که هنوز ابهامات زیادی درباره این پروژه فیسبوک وجود دارد. با این حال، شاید ارز دیجیتال فیسبوک، شباهت زیادی به یکی از الگوهای پیاده‌ شده در این وب‌سایت، یعنی «اعتبار فیسبوکی» (Facebook Credits) داشته باشد.

سندلر می‌گوید: «ارز دیجیتال فیسبوک شاید فقط ازاری برای پردازش تراکنش‌های خرد و قدرت‌بخشی به مدل اولیه کسب‌وکاری باشد که بین سال‌های 2010 تا 2012 و با الگوی اعتبار فیسبوکی طراحی شده بود. با این وجود، ابعاد پروژه جدید فیسبوک می‌تواند بسیار بزرگ‌تر باشد. حضور دیوید مارکوس (مدیرعامل سابق پی‌پل) در پروژه جدید فیسبوک می‌تواند گواهی بر بزرگی این پروژه باشد.»

گفتنی است فیسبوک در فناوری بلاک چین برنامه‌ای برای جذب نیروی متخصص را آغاز کرده و حتی یک استارتاپ فعال در این زمینه را نیز خریداری کرده است.

منبع : coindesk

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...