این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد ارز وب کاملا محفوظ می باشد

بیانیه کشورهای G20 در خصوص قانون گذاری رمزارزها

بیانیه کشورهای G20 در خصوص قانون گذاری رمزارزها
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/09/12 0 نظر 201 بازدید

کشورهای عضو G20 بیانیه‌ای مشترک را در بوینس‌آیرس به امضا رسانده اند که طی آن مقرراتی برای کریپتوها وضع خواهد شد که با استفاده از رمزارزها برای پولشویی و تامین مالی تروریسم در راستای FATF مبارزه خواهد کرد.

بخش 25 اعلامیه امضا شده به شرح زیر میباشد:

ما برای مقابله با پولشویی و مبارزه با تامین مالی تروریسم در راستای FATF دارایی های  رمزنگاری را قانونمند خواهیم کرد و واکنش‌های دیگری را که مورد نیاز است در نظر خواهیم گرفت.

 

بیانیه کشورهای G20 در خصوص قانون گذاری رمزارزها

 

گفتنی است FAFT توسط سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) به عنوان یک سازمان سیاست گذاری برای مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریست‌ها ایجاد گردید که بحث و تبادل نظر درباره شیوه‌های مرسوم کردن مقررات الزام‌آور در مورد کریپتو اکسچنج ها را در سطح جهانی از ابتدای سال جاری شروع کرد. این سازمان همچنین در تلاش برای تطبیق قوانین جاری با واقعیت‌های بازار جدید، بوده است.

در ادامه این بیانیه آمده است، دستورالعمل های دیگری به صورت پیش نیاز در نظر گرفته خواهند شد و در بخشی دیگر آمده است که این کشورها همچنان به نظارت بر اقتصاد جهانی  که به سرعت در حال دیجیتالی شدن است، ادامه خواهند داد و همچنین G20 به دنبال یک راه‌حل مبتنی بر اجماع برای رسیدگی به اثرات دیجیتالی سازی اقتصاد بر روی سیستم مالیاتی بین‌المللی با به روز رسانی در سال 2019 و یک گزارش نهایی در سال 2020 خواهد بود.

نشست G20 برای اولین بار اعلامیه ای را در ماه جولای منتشر کرد که در آن به دنبال اعمال استانداردهای مبارزه با پولشویی برای بخش cryptocurrency تا اکتبر بود. در آن زمان مشخص شد که کشورهای عضو آن به نظارت بر این صنعت ادامه خواهند داد، در حالی که ادعا می‌کنند که این بخش مالی را ایجاد نمی‌کنند.

این نشست تنظیم این سند را به، هیات ثبات مالی (FSB) که توسط مارک کارنی، رئیس بانک انگلستان،  که طرفدار نظارت شدید بر بازارهای رمزنگاری برای توسعه یک چارچوب برای نظارت بر بخش رمزنگاری است، واگذار کرده بود. این ماموریت با انتشار مجموعه‌ای از معیارهایی که برای نظارت و آوردن سلامت به بازارها از آن استفاده خواهد شد، انجام گرفت. به همین منظور چارچوب و بدنه FSB  در قالب همکاری مشترک با کمیته ای متشکل از سرویس های پرداخت و سازمانهای زیر بنایی بازار توسعه داده شده است. هدف از این چارچوب، شناسایی هر گونه نگرانی از ثبات مالی در وضعیت مالی جدید میباشد. در این راستا، این موضوع شامل معیارهای ریسکی است که به احتمال زیاد با استفاده از داده ها یی از منابع عمومی، که در دسترس میباشند بدست می آید.

 

منبع : CCN

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...