مقدمه

پروتکل های غیرمتمرکز، مانند بلاک چین،فناوری پشت تراکنش های بیت کوین، در انقلاب وب ۳.۰ مورد استفاده قرار خواهند گرفت. هدف آن غلبه بر برخی از موانع اساسی عصر کنونی اینترنت با پرداختن به نگرانی های حیاتی در مورد مالکیت و کنترل داده ها است. ایده پشت وب ۳.۰ آوردن اینترنت به آینده است. قابلیت های کاربران را برای مدیریت و ادعای مالکیت مشاغل، محتوای آنلاین، دارایی های دیجیتال و شخصیت های آنلاین توسعه میدهد.آنچه اکنون می بینیم وب ۲.۰ نام دارد. تمرکز شرکت ها بر توسعه و ارائه کالاها و خدمات خود است. خرید اکانت تریدینگ ویووب 3.0 و متاورس

وب ۳.۰ و آینده؟

پروتکل های غیرمتمرکز، مانند بلاک چین، فناوری پشت تراکنش های بیت کوین، در انقلاب وب ۳ مورد استفاده قرار خواهند گرفت. هدف آن غلبه بر برخی از موانع اساسی عصر کنونی اینترنت با پرداختن به نگرانی های حیاتی مالکیت و کنترل داده ها است. کاربران می توانند به لطف پلتفرم Web 3.0 به داده های خود دسترسی داشته باشند. در نتیجه، مردم مجبور نخواهند بود برای ارائه خدمات به یکدیگر یا مدیریت اجزای اینترنت مورد استفاده خود به شرکت های بزرگ فناوری تکیه کنند. احراز هویت بایننس

متاورس چیست؟

این فناوری یک شبکه جهانی سه بعدی از جهان های واقعیت مجازی است. اغلب به عنوان یک نسخه مجازی از اینترنت به عنوان یک محیط مجازی جهانی واحد تعریف می شود که با استفاده از واقعیت مجازی و هدست های واقعیت افزوده در آثار آینده نگر و علمی تخیلی امکان پذیر شده است. این پروژه به عنوان یک دنیای جدید توسعه می یابد و شامل عناصر مختلفی مانند اتاق های گفتگوی واقعیت مجازی، بازی های آنلاین، مراکز فعالیت آنلاین و غیره خواهد بود. مردم از آواتارها برای نشان دادن خود، برقراری ارتباط و گسترش جامعه مجازی در این محیط استفاده می کنند. از ارز دیجیتال استفاده می کند و کاربران می توانند با استفاده از ارز محلی خریدهای مختلفی انجام دهند. با استفاده از هدست واقعیت مجازی و کنترلرها، کاربران می توانند از آن لذت ببرند. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله متاورس چیست را مطالعه کنید.سیگنال فارکس

متاورس در مقابل اینترنت معمولی؟

میلیاردها نفر آنلاین هستند. کاربران اینترنت می توانند با وب سایت ها تعامل داشته باشند، با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و پس از آنلاین شدن، محصولات و خدمات را خریداری و تجارت کنند.
پروژه جدید شرکت فیسبوک تجربه اینترنت آنلاین شما را بهبود می بخشد. از طریق استفاده از فناوری هایی مانند واقعیت مجازی (VR)، واقعیت افزوده (AR)، هوش مصنوعی (AI)، رسانه های اجتماعی و ارز مجازی، کاربران می توانند در دنیای مجازی که بخش هایی از دنیای واقعی را به صورت استعاری منعکس می کند، حرکت کنند. مردم از اینترنت برای گشت و گذار استفاده می کنند. با این حال، مردم می توانند تا حدودی در یک حالت دگرگون شده «زندگی» کنند. اگرچه مفهوم اشتراک گذاری دنیای مجازی به صورت آنلاین مدتی است که مطرح شده است، اما هنوز از یک استعاره واقعی که در آن امکان تعامل در دنیای واقعی وجود دارد، فاصله زیادی دارد. مقاله آی پی ثابت بایننس

متاورس در دنیای واقعی

با توجه به توسعه پلتفرم های دنیای مجازی مانند Second Life، جهان های مجازی زیادی برای استفاده عمومی پدید آمده اند. یکی از ویژگی های بسیاری از تکرارهای آن، ادغام محیط های دنیای مجازی و واقعی و همچنین اقتصادهای مجازی است. فناوری واقعیت مجازی اغلب با توسعه این پروژه به منظور بهبود غوطه وری همراه است. به عنوان اصطلاحی که برای اهداف روابط عمومی استفاده می شود، پیشرفت بسیاری از فناوری ها و ابتکارات را اغراق آمیز کرده است. حریم خصوصی، اعتیاد، و ایمنی مسائلی هستند که در فراورده ها هستند، همانطور که این حوزه ها به طور کلی هستند. آینده این حوزه روشن به نظر می رسد و پیشرفت های زیادی در این زمینه و موارد دیگر برای کشف و رشد وجود خواهد داشت.سیگنال ارز دیجیتال

Web 3.0 و Metaverse چگونه با یکدیگر ارتباط دارند؟

Web3، مرحله سوم در تکامل شبکه جهانی وب، نباید با متاورس اشتباه گرفته شود. Metaverse یک دنیای موازی آنلاین مبتنی بر واقعیت مجازی است که در آن کاربران می توانند با یکدیگر و آیتم های مجازی در یک محیط سه بعدی تعامل داشته باشند. این گسترش اینترنت به یک محیط مجازی سه بعدی است. مردم می توانند آواتارهایی ایجاد کنند تا خود را در این پلتفرم فراگیر، تعاملی و اجتماعی نشان دهند. آنها همچنین می توانند کالاهای مجازی را در آنجا خرید و فروش کنند و به صورت لحظه ای با سایر کاربران ارتباط برقرار کنند. اطلاعات بیشتر درباره فناوری بلاک چین و ایده ها، مانند هویت دیجیتال، قراردادهای هوشمند و برنامه های غیرمتمرکز را می توانید در وب ۳ بیابید.آموزش ساخت اکانت رایگان پرمیوم تریدینگ ویو

تفاوت Web3.0 و Metaverse

تفاوت هایی بین این دو موضوع وجود دارد. بیایید برخی از آنها را بررسی کنیم.
تفاوت اصلی بین این دو فناوری این است که مردم از Web3 برای دسترسی به دنیای مجازی جدید به روشی مشابه با نحوه دسترسی خودرو به جاده استفاده می کنند.
در Web3، کاربران و جامعه مالکیت و کنترل غیرمتمرکز بر وب خواهند داشت. از سوی دیگر، متاورس یک محیط دیجیتالی مشترک است که به افراد اجازه می دهد بدون توجه به مالکیت با هم ارتباط برقرار کنند، اقتصاد ایجاد کنند و در تعامل در زمان واقعی شرکت کنند.پشتیبانی صرافی هات بیت
این دنیای مجازی از فناوری هایی مانند AR/VR و ارز دیجیتال استفاده می کند، در حالی که Web3 نیز بر روی بلاک چین و ارز دیجیتال ساخته شده است.
این دو نوع نیز به روش های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. مجموعه جدیدی از دستورالعمل ها به نام Web3 نحوه استفاده و سازماندهی اینترنت را توضیح می دهد. بازی، رسانه های اجتماعی، خرید و تجربیات دیگر، همگی بخشی از این دنیای مجازی هستند.
بسیاری از فناوری های مهمی که از عملکرد کل اکوسیستم پشتیبانی می کنند را می توان در Metaverse یافت. اتصال، رابط ها، تمرکززدایی، اقتصاد خلاق و فناوری پیشرفته همه برای ایجاد این پروژه ضروری هستند. از سوی دیگر، وب ۳.۰ قصد دارد یک شبکه غیرمتمرکز بسازد که تنها از فناوری بلاک چین استفاده کند. با استفاده از بلاک چین، که توسط یک محیط شبکه غیرمتمرکز همتا به همتا کنترل می شود، کاربران می توانند با خدمات آنلاین تعامل داشته باشند.

ورود به متاورس

شباهت بین Web 3.0 و Metaverse

جدای از تفاوت ها، شباهت های زیادی نیز بین این دو وجود دارد. آن ها هستند:
این دو موضوع ارتباط نزدیکی با هم دارند. Metaverse همچنان بر پلتفرم های رسانه های اجتماعی غالب تمرکز خواهد کرد.
هر دو با استفاده از فناوری های پیشرفته ساخته شده اند که همیشه بهتر می شوند. توسعه یک رابط کاربری پیچیده تا حد زیادی مبتنی بر هوش مصنوعی است که یکی دیگر از اجزای مهم هر دو فناوری است.
چندین پیشرفت تکنولوژیکی که با بلاک چین انجام شده است، این دو فناوری را به هم نزدیکتر می کند. هر ایده جدید بلاک چین به عنوان یک ماژول بالقوه بررسی می شود که موتور Web3.0 را برای هدایت محصولات و خدمات Metaverse در خود جای داده است. این دو حوزه هنوز در مراحل ابتدایی خود هستند. سال ها بعد، محصولات نهایی می توانند بسیار متفاوت باشند، زیرا این فناوری همیشه آنطور که در نظر گرفته شده استفاده نمی شود.

ارز متاورس

آیا Web 3.0 و MetaVerse مرتبط هستند؟

شما می توانید با دوستان، اشیاء سه بعدی و مکان ها در این دنیای مجازی تعامل داشته باشید. به عنوان مثال، شما و دوستانتان می توانید در دارایی سازنده بازی کنید. با Web3، افراد می توانند محتوای خود را ایجاد، مالکیت، فروش و خرید کنند. کاربران همچنین می توانند برای ساخته های خود پول دریافت کنند.
متاورس بیشتر به نحوه تعامل کاربران با آن می پردازد تا وب ۳.۰، که در درجه اول به این موضوع می پردازد که چه کسانی (غول های فناوری یا افراد) در آینده بر اینترنت حکومت خواهند کرد و خواهند داشت. امروزه، بخش بزرگی از مردم برای دسترسی به برنامه ها و مرور وب سایت ها از رایانه ها، تلفن های هوشمند و تبلت ها استفاده می کنند. به گفته طرفداران Metaverse، ما از فناوری واقعیت مجازی (VR) برای دسترسی به اینترنت در آینده و سفر بین دنیای مجازی با استفاده از آواتارهای دیجیتال استفاده خواهیم کرد.
داده ها به طور گسترده با استفاده از یک سیستم بلاک چین به هر یک از آنها به ترتیب متعلق به شبکه های همتا به همتا توزیع می شوند. با این حال، این در یک سناریو که می توان برای انجام تجارت از طریق واقعیت مجازی یافت و در سناریویی که به سهامداران کمک می کند داده های خود را داشته باشند، متفاوت است.
Web3 قصد دارد اینترنت را تحت مالکیت عمومی و دور از انحصار فناوری نگه دارد. بازار ارزهای دیجیتال بیت کوین یکی از موفق ترین نمونه هاست. از سوی دیگر، غول های فناوری شروع به همسویی مجدد کرده اند یا سعی می کنند شرکت های بیشتری را برای تصاحب این حوزه خریداری کنند. با این حال، تحلیلگران اطمینان دارند که مقررات دولتی اینترنت، کنترل متاورس را برای شرکت ها دشوار می کند.

نتیجه

شباهت ها و تفاوت هایی بین این دو موضوع وجود دارد. در مقاله بالا مطالب زیادی خواندیم. به طور خلاصه:
از آنجایی که هر دو با استفاده از فناوری بلاک چین توسعه می یابند، تشخیص تفاوت می تواند دشوار باشد. Metaverse یک محیط مجازی سه بعدی کاملاً جدید است. این به افراد یک تجربه واقع بینانه و همه جانبه می دهد. آنها می توانند از آن برای کارهای مجازی، یادگیری، بازی، تجارت و انجام سایر کارهای روزانه استفاده کنند. «جهان های جدید» آنلاین توسط متاورس ایجاد می شوند، اما Web3 زیرساختی را غیرمتمرکز می کند که به افراد اجازه می دهد تا دارایی های دیجیتالی ایجاد و مدیریت کنند. کاربران باید وظایف مشترک را به صورت سه بعدی ارائه کنند. اگر این اتفاق بیفتد، شرکت کنندگان برای تسهیل تراکنش های ایمن با استفاده از NFT یا سایر دارایی ها تعامل دارند. Web3 در حال تمرکززدایی دارایی های دیجیتال و ایجاد یک اقتصاد دیجیتال جدید با تمرکز بر تجارت و تعامل اجتماعی است. واقعیت مجازی در تمام جنبه های وجود ما نفوذ خواهد کرد. این عرصه ها اکنون فراتر از بازی های رایانه ای رفته اند و به تدریج در حال گسترش به حوزه هایی مانند تجارت، ارتباطات، آموزش و هنر هستند.