در نمای معاملاتی rsi

شاخص قدرت نسبی (RSI) یک نوسان ساز مبتنی بر تکانه است که برای اندازه گیری تکانه (سرعت) و همچنین تغییرات در حرکت قیمت (حجم) استفاده می شود. اساسا، RSI، هنگامی که رسم می شود، ابزار بصری برای نظارت بر قدرت و ضعف فعلی و تاریخی یک بازار خاص ارائه می دهد. قدرت یا ضعف به قیمت های پایانی یک دوره تجاری خاص بستگی دارد که معیار قابل اعتمادی از تغییرات و حرکت قیمت را ارائه می دهد. با توجه به محبوبیت ابزارهای تسویه نقدی (شاخص سهام) و محصولات مالی اهرمی (کل حوزه مشتقه)؛ شاخص قدرت نسبی ثابت کرده است که یک شاخص قابل دوام برای عملکرد قیمت است. احراز هویت بایننس

تاریخچه چشم انداز فروش

جی ولز وایلدر جونیور که شاخص قدرت نسبی را ایجاد کرد. وایلدر یک مهندس سابق نیروی دریایی بود که بعدها مهندس مکانیک شد. پس از چند سال تجارت کالا، وایلدر تلاش خود را بر آموزش تحلیل تکنیکال متمرکز کرد. در سال ۱۹۷۸، او مفاهیم جدید در سیستم های تجاری فنی را منتشر کرد. این کار اولین نوسان ساز قدرت جدید، شاخص قدرت نسبی، که معمولا به عنوان RSI شناخته می شود، معرفی کرد. در طول سال ها، RSI بسیار محبوب باقی مانده است و در حال حاضر به عنوان یکی از ابزارهای اولیه مورد استفاده توسط تحلیلگران فنی در سراسر جهان در نظر گرفته میشود. برخی از پزشکان RSI کار وایلدر را ادامه دادند. یک مثال قابل توجه جیمز کاردول است که از RSI برای تایید یک روند استفاده کرد. مقاله آی پی ثابت بایننس

آموزش rsi

همانطور که قبلا ذکر شد، RSI یک نوسانگر وابسته به نیرو است. این بدان معنی است که به عنوان یک نوسانگر، این سیگنال در سطح یا محدوده خاصی از اعداد یا پارامترها کار می کند. اساساً RSI در مقیاسی از ۰ تا ۱۰۰ اجرا می شود. هر چه RSI به ۰ نزدیکتر باشد، حرکت قیمت کمتر می شود. و برعکس آن نیز صادق است. RSI نزدیک به ۱۰۰ نشان دهنده یک دوره حرکت قوی است. احتمالاً ۱۴ روز محبوب ترین دوره است، اما معامله گران شناخته شده اند که از روزهای مختلف استفاده می کنند. خرید اکانت تریدینگ ویو

بیش از حد خرید / بیش از حد فروش

وایلدر معتقد است که وقتی قیمت خیلی سریع افزایش می یابد و بنابراین حرکت به اندازه کافی بالا است. ابزار مالی/کالای اساسی باید بیش از حد خرید در نظر گرفته شود و فرصت های فروش مفید خواهد بود. به همین ترتیب زمانی که قیمت به شدت در حال کاهش است و حرکت به اندازه کافی پایین است. یک ابزار مالی ممکن است در یک نقطه خاص بیش از حد فروخته شود و فرصت خرید ایجاد کند. محدوده های عددی خاصی در RSI وجود دارد که وایلدر آنها را در این زمینه مفید و مهم می داند. به گفته وایلدر، هر عدد بالای ۷۰ باید بیش از حد خرید و هر عدد زیر ۳۰ باید بیش از حد خرید در نظر گرفته شود. RSI بین ۳۰ و ۷۰ باید خنثی در نظر گرفته شود و RSI نزدیک ۵۰ نشان دهنده “بدون جهت” است. برخی از معامله گران معتقدند که محدوده خرید و فروش بیش از حد وایلدر بسیار گسترده است و ترجیح می دهند این محدوده ها را تغییر دهند. به عنوان مثال، هر عددی که بالای ۸۰ باشد را می توان اشباع فروش و هر عددی زیر ۲۰ را اشباع فروش در نظر گرفت. در دسترس همه معامله گران

شاخص تقسیم rsi

واگرایی RSI زمانی اتفاق می‌افتد که بین آنچه عمل قیمت نشان می‌دهد و آنچه RSI نشان می‌دهد تفاوت وجود دارد. این تفاوت ها را می توان به عنوان معکوس های مورد انتظار تفسیر کرد. به طور خاص، دو نوع واگرایی وجود دارد، نزولی و صعودی.
واگرایی RSI صعودی: زمانی که قیمت به پایین ترین حد جدید می رسد، اما RSI پایین تر است.
واگرایی RSI نزولی: زمانی که قیمت به بالاترین حد جدید می رسد، اما RSI بالاترین پایین تری ایجاد می کند.
وایلدر معتقد است که اسپردهای نزولی فرصت فروش را ایجاد می کنند، در حالی که اسپردهای گسترده فرصت خرید را ایجاد می کنند.

ترمز لرزشی

شکست نوسانات رویداد دیگری است که وایلدر معتقد است احتمال برگشت قیمت را افزایش می دهد. نکته ای که باید در مورد نوسانات شکست به خاطر داشته باشید این است که کاملاً مستقل از قیمت است و فقط به RSI بستگی دارد. نوسانات شکست از چهار “فاز” تشکیل شده و صعودی (یک فرصت خرید) یا نزولی (یک فرصت فروش) در نظر گرفته می شوند.

بهترین پارامترهای rsi

عدم رونق

RSI به زیر ۳۰ می رسد (در نظر گرفته شده بیش از حد فروش).
RSI بالاتر از ۳۰ برمی گردد.
RSI عقب می نشیند اما بالای ۳۰ باقی می ماند (هنوز بیش از حد فروخته می شود)
RSI از بالاترین سطح قبلی شکست.
بدون تسلیم شدن
RSI به بالای ۷۰ می رسد (در نظر گرفته شده بیش از حد خرید).
RSI به زیر ۷۰ می رسد
RSI اندکی افزایش می یابد اما زیر ۷۰ باقی می ماند (هنوز بیش از حد خرید شده است)
شاخص قدرت نسبی از پایین ترین سطح قبلی خود کاهش می یابد.

آموزش نوسان ساز rsi

تأیید فرآیند Cardwell
البته، هیچ نشانگری یک گلوله جادویی نیست و هیچ چیز را نمی توان به طور مستقیم رد کرد. اندرو کاردول که قبلاً ذکر شد، یکی از دانشجویانی بود که تفسیر وایلدر از RSI را پذیرفت و بر اساس آن بنا نهاد. کار Cardwell و RSI RSI را به ابزاری عالی برای روند و همچنین پیش‌بینی معکوس‌ها تبدیل کرده است.

روند صعودی/نزولی

کاردول در مطالعه ایده های وایلدر در مورد تنوع، مشاهداتی افراطی انجام داد. کاردول معتقد است که:
واگرایی صعودی فقط در روندهای نزولی رخ می دهد.
واگرایی نزولی فقط در یک روند صعودی رخ می دهد.
به طور معمول، هر دو واگرایی صعودی و نزولی به جای معکوس شدن روند واقعی، اصلاحات کوتاه قیمت را ایجاد می کنند.
نکته این است که واگرایی باید در درجه اول به عنوان تأیید روندها استفاده شود و نه لزوماً برای پیش بینی معکوس ها.

شکست

کاردول انحرافات مثبت و منفی را نیز کشف کرد. اضداد مثبت و منفی اساساً متضادهای اسکلتی هستند. زمانی که قیمت در حال کاهش است و RSI پایین تر است، یک برگشت مثبت رخ می دهد. قیمت بالا خواهد رفت. بازده مثبت تنها زمانی رخ می دهد که روندها رخ دهند. هنگامی که قیمت پایین تر باشد در حالی که RSI به بالاترین حد خود برسد، یک برگشت منفی رخ می دهد. قیمت کاهش می یابد، یک معکوس منفی فقط در روندهای نزولی رخ می دهد. معکوس های مثبت و منفی را می توان در مواردی خلاصه کرد که قیمت بیشتر از مومنتوم باشد. و از آنجایی که معکوس‌های مثبت و منفی فقط در جهت‌های خودشان اتفاق می‌افتند، می‌توان از آنها به عنوان یک ابزار تأیید برای روند دیگری استفاده کرد.

خلاصه ای از نوسانگر rsi

برای بیش از چهار دهه، شاخص قدرت نسبی (RSI) ابزاری ارزشمند برای هر تحلیلگر فنی جدی بوده است. کار وایلدر با Momentum زمینه را برای سازندگان و تحلیلگران نمودار آینده فراهم کرد تا مفاهیم مدل RSI او و رابطه آن با حرکات اساسی قیمت را بررسی کنند. از این رو، RSI یکی از بهترین ابزارها یا شاخص‌ها در زرادخانه معیارهای بازار معامله‌گران برای توسعه بیشتر متدولوژی معاملاتی آنهاست. فقط یک مبتدی به RSI نگاه می کند و مسیر بعدی بازار را بر اساس یک عدد واحد در نظر می گیرد. در حالی که وایلدر معتقد بود که واگرایی صعودی نشانه ای است که بازارها در شرف افزایش هستند، کاردول معتقد بود که چنین واگرایی تنها یک اصلاح کوچک قیمت در یک روند نزولی مداوم است. همانند سایر شاخص ها، یک معامله گر باید قبل از تکیه بر آن به عنوان تنها منبع اطلاعاتی برای تصمیم گیری تجاری، برای تحقیق و آزمایش آن وقت بگذارد. هنگامی که در زمینه مناسب خود استفاده می شود؛ RSI یک شاخص اساسی و قیمت بازار است. ثابت شده است که سرعت و عمق معیارهای قابل اعتمادی هستند.

آموزش ارز دیجیتال RSI

ورود

طول RSI
دوره مورد استفاده در محاسبه RSI. پیش فرض ۱۴ روز است. داده های هر نوار مورد استفاده در محاسبه را تعیین کنید. بستن گزینه پیش فرض است. نوع میانگین متحرک مورد استفاده برای محاسبه RSI را تعریف می کند. گزینه Bollinger Bands دو نمودار اضافی اضافه می کند که شامل MA است. دوره زمانی مورد استفاده در محاسبه میانگین متحرک مشخص شده در نوع MA را مشخص می کند.
BB StdDev
این فقط زمانی اعمال می شود که نوع MA باندهای بولینگر باشد. این تنظیم تعیین می کند که چند انحراف استاندارد از میانگین متحرک ساده باید در باندهای بالا و پایین وجود داشته باشد. ۲ پیش فرض است. صفحه نمایش RSI و همچنین صفحه نمایش خط قیمت قابل تغییر است که قیمت واقعی فعلی RSI را نشان می دهد. رنگ RSI، ضخامت خط و سبک خط نیز می تواند مشخص شود.

کارشناسی ارشد بر اساس RSI

نمای میانگین متحرک را می توان بر اساس RSI و همچنین نمای خط قیمت که ارزش فعلی میانگین متحرک را نشان می دهد تنظیم کرد. رنگ، ضخامت خط و سبک خط را نیز می توان مشخص کرد.
باند بولینگر بالایی
فقط در صورتی اعمال می شود که باندهای Bollinger به عنوان نوع MA در بخش وارد شده باشند، در غیر این صورت باندها حتی در صورت مشخص شدن نمایش داده نمی شوند. نمای باند بولینگر بالایی و همچنین نمای خط قیمت قابل تغییر است که ارزش آن را نشان می دهد. همچنین می توانید رنگ، وزن خط و سبک خط را تنظیم کنید.
Bollinger Band Bottom
فقط زمانی استفاده می شود که باندهای Bollinger به عنوان نوع MA در بخش ورودی مشخص شده باشد، در غیر این صورت باندها در صورت مشخص شدن ظاهر نمی شوند. با دیدن باندهای بولینگر در زیر و دیدن خط قیمتی که ارزش آن را نشان می دهد قابل تنظیم است. رنگ، ضخامت خط و سبک خط را نیز می توان مشخص کرد.
باند بالایی RSI
می توانید دید باند بالایی را تغییر دهید و همچنین آستانه باند بالایی را بین ۱-۱۰۰ تنظیم کنید (۷۰ پیش فرض است). رنگ می توانید ضخامت خط و سبک خط را تنظیم کنید.
باند وسط rsi
دید باند میانی و همچنین آستانه برای نوار میانی در مقیاس ۱-۱۰۰ (۵۰ پیش فرض است) قابل تنظیم است. رنگ، عرض خط و سبک خط را نیز می توان مشخص کرد.
باند پایین RSI
قابلیت مشاهده صدای کم را می توان تغییر داد، و محدودیت ها را در مقیاس ۱-۱۰۰ برای حجم کم تنظیم کنید (۳۰ پیش فرض است). رنگ، ضخامت خط و سبک خط را نیز می توان مشخص کرد.
Visibility رنگ پس زمینه را در محدوده RSI تغییر می دهد. خود رنگ و همچنین تیرگی قابل تغییر است.
پر کردن پس زمینه باند بولینگر
باندهای بولینگر فقط زمانی اعمال می شوند که به عنوان نوع MA در فیلد ورودی انتخاب شده باشند، در غیر این صورت پر کردن پس زمینه حتی اگر انتخاب شده باشد ظاهر نمی شود. نمایان شدن رنگ پس زمینه در مرزهای باندهای بولینگر تغییر می کند. خود رنگ و همچنین تیرگی قابل تغییر است.
دقت
تعداد ارقام اعشار را برای نگه داشتن قبل از گرد کردن به مقدار اشاره گر تنظیم می کند. هرچه این عدد بیشتر باشد، مقدار اعشار بالاتر است. مقاله آی پی ثابت بایننس