این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد ارز وب کاملا محفوظ می باشد

ترکسل، از محصول مدیریتی مبتنی بر بلاک چین خود رونمایی کرد

ترکسل، از محصول مدیریتی  مبتنی بر بلاک چین خود رونمایی کرد
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/12/12 0 نظر 119 بازدید

ارائه دهنده خدمات مخابراتی در ترکیه شرکت ترکسل ، برای مدیریت هویت از یک محصول مبتنی بر بلاک چین رونمایی کرد. این محصول جدید که در کنگره جهانی موبایل در بارسلون ارائه شده در واقع راهکاری برای کنترل بهتر روی داده‌های هویتی و اطلاعات شخصی افراد است.

ارائه دهنده خدمات مخابراتی در ترکیه شرکت ترکسل ، برای مدیریت هویت از یک محصول مبتنی بر بلاک چین  رونمایی کرد. این محصول جدید که در کنگره جهانی موبایل در بارسلون ارائه شده در واقع راهکاری برای کنترل بهتر روی داده‌های هویتی و اطلاعات شخصی افراد است.

محصول بلاک چینی شرکت ترکسل ضمن مطابقت با قوانین محافظت از داده‌های عمومی (GDPR)، برخلاف محصولات فعلی مدیریت هویت، با شرکت‌های دیگر داده‌های هویتی افراد را به اشتراک نمی‌گذارد. ترکسل این داده‌ها را بر روی یک بلاک چین ذخیره می‌کند تا نیازی به واسطه‌ها نباشد.

با استفاده از همین ساختار بلاک چین و داده‌های هویتی افراد، شرکت ترکسل، روشی برای شناسایی مستمندان واقعی برای دریافت کمک‌های خیریه را نیز معرفی کرده است.

درباره این موضوع، سرکان اوزتورک از مدیران ارشد ترکسل می‌گوید: «برای بهبود تجربه مشتریان استفاده از فناوری بلاک چین برای خدمات دیجیتال ما امری ضروری است و از اولویت‌های اصلی ما تلقی می شود.»

انتظار می‌رود با توجه به درآمد خالص 377 میلیون دلاری ترکسل در سال 2018،  گسترش و توسعه این محصول در مقیاس انبوه مشکلی نداشته باشد.

در دو سال گذشته علاوه بر ترکیه شرکت‌های مخابراتی و اپراتورهای تلفن همراه در بسیاری دیگر از کشورها هم نسبت به فناوری بلاک چین علاقه نشان داده‌اند.

به عنوان مثال شرکت Telefonica در اسپانیا قراردادی با مایکروسافت امضا کرده تا با استفاده از معماری بلاک چین بتواند ، در افق‌های جدید و بروزی خدمات دیجیتال خودش را گسترش دهد.

در همکاری با بزرگ‌ترین شرکت مخابرات آلمان ، کره جنوبی هم از طرح جدیدی برای توسعه یک راهکار تجاری تشخیص هویت مبتنی بر بلاک چین که می‌تواند در خیلی از اپلیکیشن‌های موبایلی استفاده شود پرده برداشت.

در انگلیس و عربستان سعودی نیز شرکت‌های مخابرات به فناوری بلاک چین روی آورده‌اند و قصد دارند در ساختار قدیمی و متمرکز ارتباطات تلفنی تحول ایجاد کنند.

 

منبع : cointelegraph

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...