ارز دیجیتال اوه (آوی) چیست؟

ارز دیجیتال آوی چیست؟

ارز دیجیتال آوی (AAVE) نوعی پروتکل مالی غیرمتمرکز است که به کاربران اجازه میدهد با استفاده از ارزهای دیجیتال قرض و وام بگیرند. وام دهندگان می توانند با واریز دارایی های دیجیتال به پروتکل های نقدینگی سود کسب کنند و وام گیرندگان می توانند از سکه خود به عنوان وثیقه برای دریافت وام با استفاده از این نقدینگی استفاده کنند.نام Aave از کلمه فنلاندی به معنای “شبح” گرفته شده است نوعی پروتکل وام دهی غیرمتمرکز و متن باز است که بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است و در این پروتکل کاربران اجازه دارند ارزهای دیجیتال را به افراد دیگر قرض دهند یا از پروتکل وام بگیرند. همچنین کوین آوی را می توان یکی از موفق ترین پروژه ها در بازار کریپتوکارنسی دانست.oland متاورس
بهتر است بدانید که این سکه در سال ۲۰۱۷ با نام و نشانی متفاوت کار خود را آغاز کرد و در سال ۲۰۱۸ با تغییرات گسترده و متعددی مواجه شد. سکه آوی یک توکن بومی پلتفرم Aave است که در شبکه بلاک چین اتریوم اجرا می شود. همچنین صاحبان آن امکان مشارکت در مدیریت پلتفرم و یا برنده شدن جوایز مهم را دارند. این پلتفرم بلاک چین برجسته در بخش مالی غیرمتمرکز است که از زمان آغاز به کار توانسته محبوبیت زیادی به دست آورد و توسط افراد زیادی نمایندگی شده است و پس از به دست آوردن محبوبیت بسیار به یکی از بزرگترین بازارهای در نوع خود تبدیل شده است.سیگنال ارز دیجیتال
توکن رمزنگاری آوی در اکتبر ۲۰۲۰ راه اندازی شد و سرمایه گذاران این گزینه را داشتند که توکن های LEND قدیمی خود را به ۱:۱۰۰ انتقال دهند. قیمت هر توکن از زمان عرضه ۲۴۹.۰۷ درصد افزایش یافته است. همچنین دارای ارزش بازار فعلی ۴.۲۷ میلیارد دلار و مجموع TVL (18.028) میلیارد دلار است. به طور متوسط، این توکن با اتریوم (۰.۴۶) بیشتر از بیت کوین (۰.۱۸) مرتبط است. تاریخچه این سکه به نوامبر ۲۰۱۷ باز می گردد، زمانی که استانی کولچوف این پروژه را به همراه تیمش در هلسینکی راه اندازی کرد. از آن زمان، ETHLend به Aave تبدیل شد و به تدریج با افزودن ویژگی‌های بیشتر ارتقا یافت. در زیر جدول زمانی پیشرفت و تاریخچه این پروژه آورده شده است:سیگنال فارکس
۲۰۱۷: ETHLend 16 میلیون دلار در دور سرمایه گذاری ICO جمع آوری کرد.احراز هویت بایننس
۲۰۱۸: ETHLend به آوه تغییر نام داد.
اکتبر ۲۰۱۹: شبکه آزمایشی عمومی V1 راه اندازی شد.
ژانویه ۲۰۲۰: V1 راه اندازی شد. ETHLend به فعالیت خود پایان داد.
اکتبر ۲۰۲۰: راه اندازی توکن ارز دیجیتال. انتقال LEND به ۱:۱۰۰.
دسامبر ۲۰۲۰: V2 با ویژگی های جدید راه اندازی شد. V1 به صورت موازی به کار خود ادامه می دهد.
جولای ۲۰۲۱: پلتفرم وام دهی Aave محصول برنامه ریزی شده DeFi خود، Aave Pro را به نام Aave Arc تغییر داد. تصمیم بر این شد که راه اندازی آن به عنوان راهی برای ورود موسسات به صنعت مالی غیرمتمرکز در نظر گرفته شود.احراز هویت فیک بایننس

مزیت های ارز دیجیتال آوی چیست؟

ارز دیجیتال آوی

حفاظت بالا

یکی از ویژگی های آن امنیت بالا است که این پلتفرم و سکه آن را بسیار محبوب کرده است. بهتر است بدانید امنیت اقتصادی Aave و عملکرد مناسب این سیستم آن را به یکی از بهترین بسترهای مالی تبدیل کرده و کاربران زیادی از آن استفاده می کنند.خرید اکانت تریدینگ ویو

سادگی در استفاده

یکی دیگر از مزایای این پلت فرم سهولت استفاده از آن است. بهتر است بدانید که این پلتفرم ایجاد شده است تا کاربران بتوانند به راحتی از خدمات مورد نظر خود استفاده کنند. در واقع از همان ابتدا به عنوان یکی از ساده ترین پلتفرم ها در فضای DeFi شناخته شده است.

نرخ بهره بالا در وام

یکی دیگر از ویژگی های پلتفرم آوی ارائه نرخ سود بالای وام است. البته این سود به اندازه تامین‌کنندگان نقدینگی نیست، اما از این منظر، به عنوان یک پلتفرم وام در مقیاس بزرگ شناخته می‌شود که می‌خواهد این دو جنبه از پروتکل را جبران کند تا به نتیجه برسد.مقاله آی پی ثابت بایننس

ویژگی ها:

توکن aTokens

Aave دارای ویژگی درآمد غیرفعال است. این پروتکل مبتنی بر نوعی توکن به نام aToken است. توکن ها زمانی صادر می شوند که دارایی ها به استخر نقدینگی رمزی با نسبت ۱:۱ سپرده شوند. آنها مطابق با سکه آنلاین ذخیره شده توکن می شوند و پس از بازسازی سوزانده می شوند. به عنوان مثال، سپرده گذاری DAI باعث تولید ADAI می شود. aTokens سود جمع می کند، یعنی بر اساس آن سود به وام دهندگان داده می شود. این توکن زمانی استفاده می شود که به استخری که دارایی های خود را به آن سپرده اند وام داده می شود. درآمدها در زمان واقعی جمع آوری شده و مستقیماً به کیف پول کاربران ارسال می شود.آموزش ساخت اکانت رایگان پرمیوم تریدینگ ویو

وام های سریع یا Flash

علاوه بر سازماندهی وام Aave، این توکن خدمات وام فلش را نیز ارائه می دهد. وام های سریع از پول نقد استفاده نشده در استخر استفاده می کنند تا وام گیرندگان بتوانند بدون وثیقه وام بگیرند و سپس وام را به عنوان بخشی از همان معامله بازپرداخت کنند. این مبلغ با کارمزد ۰.۰۹ درصد مسترد خواهد شد. وام های سریع طراحی خاصی دارند. وام گیرندگان را قادر می سازد تا از فرصت های تامین مالی کوتاه مدت در بازارهای کریپتوکارنسی استفاده کنند. آنها همچنین می توانند از طریق فعالیت های معاملاتی سریع از اسپردها استفاده کنند. همه اینها را می توان در مدت زمانی که برای افزودن یک بلوک به زنجیره نیاز است انجام داد. در واقع تراکنش معکوس شده و پول برگردانده می شود.

تغییر نرخ (Rate Switching)

این سکه همچنین یک سرویس تبدیل قیمت ارائه کرد که به نوسانات بازارهای کریپتوکارنسی می پردازد. وام گیرندگانی که انتظار دارند نرخ بهره در وام های نقدینگی افزایش یابد، می توانند نرخ بهره خود را تعیین کنند.پشتیبانی صرافی هات بیت

اوراکل

اوراکل ها در هر بلاک چین به عنوان پیوندی بین دنیای بیرون و بلاک چین عمل می کنند. این اوراکل‌ها داده‌های واقعی را از خارج جمع‌آوری می‌کنند و برای تسهیل تراکنش‌ها، به‌ویژه تراکنش‌های قرارداد هوشمند، آن‌ها را به بلاک چین می‌رسانند.
اوراکل ها برای هر شبکه ای بسیار مهم هستند، به همین دلیل است که این توکن از Chainlink Oracles برای دستیابی به بهترین ارزش ها برای دارایی های ایمن استفاده می کند. Chainlink یکی از پلتفرم های رمزنگاری قابل اعتماد در صنعت است. با استفاده از آن، این سکه تضمین می‌کند که داده‌های اوراکل دقیق هستند، زیرا Chainlink رویکردی غیرمتمرکز برای عملیات خود دارد.

معایب

این پروژه نیز مانند سایر املاک تکمیل نشده است. تا زمانی که به عنوان یکی از انواع کریپتوکارنسی شناخته می شود، قیمت آن بالا و پایین می شود. بنابراین، پروتکل های وام دهی آنها دارای ویژگی های بسیاری است که می تواند بر قیمت آنها تأثیر منفی بگذارد. بیایید نگاهی به ریسک های سرمایه گذاری بیندازیم.

نیاز به دارایی‌های دیجیتال بالا برای وثیقه

یکی از بزرگترین مشکلات استفاده از پروتکل گارانتی بالای آن است. با رشد وام‌های غیرمتمرکز به مشتریانی که دارایی‌های کریپتو را قفل می‌کنند، این توکن از کاربرانش می‌خواهد که دارایی‌های دیجیتالی به ارزش بیش از مقداری را که وام می‌گیرند قفل کنند. دلیل آن عدم امکان ورود سرمایه گذارانی است که فقط می خواهند از مزیت سیستم مالی غیرمتمرکز آن استفاده کنند. اگر این مشکل به موقع اصلاح نشود و رقبا به ارائه خدمات نسبتاً بهتر ادامه دهند، حامیان خود را از دست خواهد داد. هنگامی که یک مرجع صادرکننده کریپتوکارنسی پایگاه خود را از دست بدهد، دارایی های معاملاتی سکه های آنلاین نمی توانند زنده بمانند.

نرخ بهره پایین برای وام دهندگان

اگرچه نرخ بهره پایین برای وام گیرندگان عالی است، اما برای وام دهندگان خوب نیست. این نرخ پایین تر باعث می شود که پروتکل برای سرمایه گذاران بالقوه ای که در کشاورزی یا استخراج نقدی فعال هستند جذابیت کمتری داشته باشد. وقتی سرمایه گذاران به این نتیجه می رسند که بازده سرمایه گذاری آنها زیاد نیست، باید پلتفرم های بهتری را انتخاب کنند که بتوانند به اهداف خود دست یابند. دارندگان این توکن در آینده ای نه چندان دور ممکن است مجبور شوند تصمیم بگیرند که آیا به تغییرات نرخ بهره رای دهند یا شاهد کاهش دارایی در طول زمان آنقدر پایین باشند که هرگز بهبود نخواهند یافت.

استخراج و استیکینگ Aave

ارز دیجیتال آوی (AAVE)

دارندگان توکن آوی می توانند دارایی های خود را در ماژول امنیتی به اشتراک بگذارند و از این پلتفرم سود ببرند. این توکن ها همچنین می توانند به عنوان وام هایی قرار بگیرند که وام دهندگان می توانند بر اساس سپرده های خود سود کسب کنند. بهتر است بدانید که این پلتفرم در حال راه اندازی استخر استخراج ارز دیجیتال آوی است که انتظار می رود نقدینگی را برای استیبل کوین ها و توکن های دیفای افزایش دهد.

قیمت Aave و بررسی آینده

یکی از عوامل و معیارهایی که سرمایه گذاران و معامله گران در بازار کریپتوکارنسی به آن علاقه مند هستند، بررسی قیمت و آینده سکه مورد نظرشان است. برای این منظور در این قسمت از مقاله ما اطلاعاتی در مورد قیمت و آینده در اختیار شما قرار می دهیم. بهتر است بدانید که برای بررسی قیمت و آینده این سکه و هر ارز دیجیتال دیگری باید به عوامل متعددی توجه کنیم، زیرا عوامل زیادی در قیمت و آینده آوی تاثیرگذار هستند. همچنین همانطور که می دانید بازار کریپتوکارنسی دارای نوسانات قیمتی زیادی است و همین امر بررسی قیمت و آینده آن را دشوار می کند.
قیمت و آینده این سکه به توسعه پلتفرم آن بستگی دارد و اساسا اهداف زیادی دارد که می تواند به آینده AAVE کمک زیادی کند. بسیاری از مردم و تحلیلگران نیز فکر می کنند که سیستم وام باید از بانک ها دریافت شود و آنها باید به طور رسمی سیستم غیرمتمرکز وام را معرفی کنند. اگرچه بررسی قیمت و آینده آن کار آسانی نیست، استفاده از تحلیل تکنیکال و بنیادی به ما در بررسی قیمت این سکه کمک زیادی می کند. به این ترتیب با توجه به تحلیل و فناوری می توان فهمید که این ارز دیجیتال رشد قیمت قابل توجهی را تجربه کرده است و ممکن است در آینده شاهد افزایش قیمت آن باشیم.
برای اطمینان از قیمت و آینده آوی، باید عوامل مختلفی را که ممکن است بر قیمت و آینده آوی تأثیر بگذارد، رصد کنیم. یکی از این عوامل وضعیت اقتصادی کشورهاست که با افزایش تورم در کشورها، مردم اقدام به خرید ارزهای دیجیتال کرده و در نتیجه با افزایش تقاضا برای خرید، قیمت آنها نیز افزایش می یابد. بهتر است بدانید تقاضا برای خرید توکن آوی آنقدر زیاد است که می توان آینده آوی را درخشان تصور کرد.

معرفی کیف پول های رمزنگاری شده Aave

استفاده از کیف پول های نرم افزاری و سخت افزاری به شما امکان می دهد سکه های خود را ذخیره کنید. چه  وام دهنده یا وام گیرنده باشید، باید توجه داشته باشید که هر کیف پولی با توکن اصلی Aave سازگار نیست. از آنجایی که آوی مبتنی بر پلتفرم اتریوم است، می توانید به راحتی توکن های خود را در یک کیف پول ارز دیجیتال سازگار با اتریوم ذخیره کنید. زیرا این سکه فقط در کیف پول سازگار با ERC-20 قابل نگهداری است. به عنوان مثال، MyCrypto و MyEtherWallet بهترین کیف پول ها هستند. از طرف دیگر، می توانید از مدل های سخت افزاری سازگار دیگر مانند Ledger Nano X یا Ledger Nano S برای ذخیره آن استفاده کنید. قبل از انتخاب کیف پول رمزنگاری برای توکن ها، نباید عجولانه تصمیم بگیرید. نوع کیف پولی که برای آن انتخاب می‌کنید باید به آنچه که توکن برای آن استفاده می‌شود بستگی دارد. کیف پول های نرم افزاری امکان تراکنش های راحت را فراهم می کنند و کیف پول های سخت افزاری به خاطر امنیت خود شناخته شده اند. همچنین، زمانی که می خواهید توکن های رمزنگاری شده را برای مدت طولانی ذخیره کنید، کیف پول های سخت افزاری انتخاب بهتری هستند.

صرافی هایی که از ارز دیجیتال آوی پشتیبانی می کنند

ارز دیجیتال AAVE

برای شروع کار با آن نیاز به صرافی برای خرید و فروش آن دارید. در اینجا لیستی از بهترین صرافی ها است.
eToro: یک پلتفرم چند ارزی که امکان سرمایه گذاری در دارایی های کریپتو را ارائه می دهد.
کراکن: این یک صرافی کریپتوکارنسی مستقر در آمریکا است که در سال ۲۰۱۱ تاسیس شد و از نظر حجم تراکنش و نقدینگی یورو بزرگترین صرافی بیت کوین در جهان است.
Gemini: یک صرافی، کیف پول و متولی است که خرید بیت کوین، اتر و سایر ارزهای دیجیتال را آسان و ایمن می کند. این شرکت در اروپا و آسیا در حال گسترش است.

آینده ارز دیجیتال Aave

وقتی صحبت از آینده آن می شود، کارشناسان پیش بینی می کنند که این توکن در آینده به افزایش خود ادامه خواهد داد. رشد سریع آن در بازار سرمایه اولین شاخص در بازار سرمایه برای صنعت است. شاخص بعدی افزایش تبلیغات پیرامون پروتکل است. بسیاری از کاربران آن را تحسین می کنند و در نتیجه سرمایه گذاران زیادی را به این پروتکل جذب می کنند. اگرچه آوی یک رقیب قدرتمند در پروتکل Compound دارد، اما هنوز جای پیشرفت وجود دارد. هر یک از این ها دارای ویژگی های متمایز است که آنها را متمایز می کند. برای مثال، در حالی که آوی طیف گسترده‌تری از توکن‌ها را برای کاوش کاربران دارد، Compound فقط USDT را ارائه می‌دهد. همچنین آوی این فرصت را برای کاربران فراهم می کند تا بین نرخ های بهره ثابت و متغیر جابجا شوند. اما با وجود رقابت شدید آن نمی توان به این امر دست یافت. علاوه بر این، Aave از مبتدیان با نرخ بهره که در پروتکل های دیگر یافت نمی شود استقبال می کند.