مقدمه

ارز بایننس چیست؟ اگر تا به حال در این صنعت سرمایه گذاری کرده اید، غیرقابل تصور است که در مورد بایننس کوین چیزی نشنیده باشید. بسیاری از معامله گران در این بازار خرید بایننس کوین را انتخاب می کنند زیرا این یکی از پنج ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار است.با این وجود، سوال اساسی این است: چرا بایننس کوین این همه مورد توجه قرار گرفته است؟ آیا این ارز دیجیتال به دلیل شایستگی های ذاتی در این موقعیت است؟ برای دریافت پاسخ به این سوالات، تا پایان این مقاله همراه ما بمانید. ما سعی خواهیم کرد تا مهمترین مزایا و معایب خرید را از نزدیک ارزیابی کنیم ، همچنین در مقاله ای صرافی بایننس را  به صورت ساده توضیح دادیم. خرید اکانت تریدینگ ویو

ارز binance coin چیست؟

صرافی بایننس که در سال ۲۰۱۷ راه اندازی شد و کمی بعد بایننس کوین را به عنوان ارز دیجیتال اختصاصی خود معرفی کرد. که به اختصار BNB می گویند. این ارز دیجیتال در ابتدا با استفاده از استاندارد ERC-20 در بلاک چین اتریوم معرفی شد. اما با آغاز کار بلاکچین اختصاصی بایننس چین (Binance Chain)،این ارز نیز به این شبکه منتقل شد. استاندارد ERC-20 پول دیجیتال بایننس نیز در این انتقال به BEP-2 تغییر یافت. در آینده در مقاله ای با عنوان “تفاوت بین شبکه BEP2 و BEP20 چیست” درباره ویژگی های استاندارد BEP-2 و تفاوت آن با استاندارد BEP-20 اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار میدهیم. مقاله آی پی ثابت بایننس

arzdigital بایننس یکی از موفق ترین ها در عرضه های اولیه

بایننس کوین با فروش حدود ۱۰۰ میلیون توکن BNB، یکی از موفق‌ترین عرضه‌های اولیه عمومی در تاریخ عرضه‌های اولیه ارزهای دیجیتال در سال‌های گذشته را رقم زد. این موضوع به دلیل محدودیت ۲۰۰ میلیون در عرضه توکن بایننس کوین جذاب می شود. در یک هفته اجرای این ICO، در حدود ۱۵ میلیون دلار تأمین مالی صورت گرفت. همچنین این مبلغ برای توسعه شبکه بایننس chain و بازاریابی استفاده شد. در ادامه، بیشتر مورد کاربردهای این پول مجازی بحث میکنیم؛ اما اینجا باید اشاره کنیم که شاید هدف اصلی از راه‌اندازیBinance coin ، ایجاد یک رمزارز اختصاصی برای صرافی بایننس بود. استفاده از این پول دیجیتال به کاربران این صرافی برای پرداخت کارمزد معاملات و همچنین بهره‌مندی از خدمات دیگرکمک کرد تا بتوانند از تخفیف‌های خوبی برخوردار شوند. احراز هویت بایننس

بنیان‌گذاران رمزارز بایننس کوین چه کسانی هستند؟

توسعه دهندگان این ارز دیجیتال در ادامه به شما معرفی خواهند شد. چانگ پنگ ژائو، که اصالت چینی دارد، فرد اصلی پشت این ابتکار است. علاوه بر او، پروژه عظیم Binance خانه چندین شخصیت کلیدی در زمینه ی فنی، بازاریابی و مالی است که مهمترین آنها در زیر ذکر شده است:سیگنال فارکس

  • جیمز هاف باوئر (معمار ارشد بلاک چین بایننس)
  • راجر وانگ (مسئول تیم فنی بایننس)
  • آلان یان (مدیر تولید بایننس)
  • پل جانکوناس (مسئول تیم برنامه‌نویسی بایننس)
  • سانی لی (مدیر اجرایی و عملیاتی بایننس)

کاربرد ارز بایننس کوین چیست؟

در حالی که بایننس کوین از اتریوم به زنجیره بایننس منتقل شده است، مهم است که توجه داشته باشید که بایننس کوین اکنون در زنجیره بایننس (Binance Chain) و زنجیره هوشمند بایننس (Binance Smart Chain) قابل استفاده است. بلاک چین اولی برای انجام تراکنش ها پیکربندی شده است و بلاک چین بعدی برای دسترسی به قابلیت های اضافی مانند قراردادهای هوشمند پیکربندی شده است.سیگنال ارز دیجیتالارز بایننس یو اس دی

بر این اساس، موارد زیر کاربردهای کلیدی توکن BNB هستند:

۱. ارز دیجیتال اختصاصی صرافی بایننس

پرداخت هزینه تراکنش در صرافی بایننس اولین و حیاتی ترین کاربرد بایننس کوین است. البته، پول های دیجیتال دیگری نیز وجود دارند که ممکن است از آنها برای پرداخت هزینه تراکنش در این صرافی استفاده کنید، اما استفاده از آن تقریباً ۲۵٪ در این هزینه ها صرفه جویی می کند. بر اساس آخرین آمار ارائه شده توسط صرافی بایننس، چهل میلیون توکن برای پرداخت هزینه تراکنش در این صرافی استفاده شده است. ما باید به یک واقعیت مهم توجه کنیم: قبلاً استفاده از بایننس کوین منجر به صرفه جویی ۵۰ درصدی در هزینه های تراکنش می شد. با اجرای روش سوزاندن توکن، صرافی بایننس به تدریج تخفیف کارمزد را نیز کاهش می دهد. به نظر می رسد این رویه ادامه دارد.
برای محاسبه ی کارمزد صرافی بایننس میتوانید روی لینک کلیک کنید.

۲. ارز پایه صرافی غیر متمرکز بایننس

صرافی غیرمتمرکز اخیراً توسط صرافی بایننس معرفی شده است. جفت ارزهای معاملاتی مختلف برای خرید و فروش در این صرافی در نظر گرفته شده است. یکی از رمزارزهای اصلی که در این صرافی برای مبادله استفاده می شود، BNB است.

۳. توسعه قراردادهای هوشمند

شبکه هوشمند Binance cain توسط توسعه‌دهندگان بایننس به منظور پشتیبانی از قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیرمتمرکز معرفی شد. این بلاک چین کاملاً مستقل از زنجیره بایننس عمل می کند. برای دسترسی به خدمات این بلاک چین، قراردادهای هوشمند و توسعه دهندگان برنامه های غیرمتمرکز باید از سکه BNB استفاده کنند.

۴. ارز اختصاصی لانچ پد بایننس

یکی از پلتفرم های زیرمجموعه پروژه بزرگ بایننس ، بایننس لانچ پد (Binance Launchpad) نام دارد. این پلتفرم برای کمک به توسعه دهندگان این حوزه در جمع آوری پول جذب سرمایه ایجاد شده است. به عبارت دیگر، ICOها و IEO های بازار پول های دیجیتال توسط بایننس لانچ پد میزبانی می شوند. برای تأمین مالی طرح‌های مختلف، شرکت‌کنندگان باید از این پول مجازی استفاده کنند.

نقد و بررسی بایننس کوین

در ادامه بحث در مورد بایننس کوین، جنبه های خوب و بد این پول دیجیتال را بررسی خواهیم کرد. اگر این بخش را به دقت مطالعه کنید، به شما کمک می کند تا خرید توکن BNB را با دقت بیشتری انتخاب کنید.کارمزد با bnb

مزایای بایننس کوین چیست؟

در زیر برخی از مهمترین مزایای ارز دیجیتال بایننس کوین آورده شده است:
در این شبکه عملیات توکن سوزی به طور منظم و خودکار اجرا میشود.
بیشترین مارکت کپ بازار کریپتوکارنسی بعد از بیت کوین و اتریوم، متعلق به بایننس کوین است.
تبدیل شدن BNB به بهترین توکن کاربردی به دلیل استفاده زیاد از BNB برای پرداخت کارمزدها در صرافی بایننس
بی‌نظیر بود ن برنامه‌های توسعه پلتفرم بایننس در سطح بازار کریپتوکارنسی
دور بودن BNB از نوسانات شدید نزولی قیمت به دلیل کاربردهای زیاد
قابل خرید و فروش بودن بایننس کوین در بسیاری از صرافی‌های معتبر.

معایب بایننس کوین چیست؟

معایب BNB را نمی توان به راحتی نادیده گرفت، علیرغم این واقعیت که مزایای آن نسبتاً آشکار است. اگر از خطرات مرتبط با سرمایه گذاری در این ارز دیجیتال آگاه باشید، ایده روشن تری خواهید داشت. در نتیجه، موارد زیر ممکن است به عنوان برخی از اشکالات اصلی ذکر شوند:

۱. بایننس کوین متمرکز است

برخلاف بسیاری از پروژه های بلاک چین که در بازار کریپتوکارنسی هستند، پلتفرم‌های مختلف بایننس کاملا متمرکزند. بر اساس گزارش‌هایی که از طریق تحقیقات درون زنجیره ای به دست آمده است، تقریباً ۸۰ درصد از توکن های BNB، که در بسیاری از کیف‌پول‌ها تقسیم شده‌اند، در اختیار بایننس هستند. این به وضوح نشان می دهد که بایننس چقدر بر این پول دیجیتال تأثیر دارد. انتخاب ولیدیتورها برای اعتبارسنجی تراکنش ها در بلاک چین به راحتی تحت تاثیر این عامل قرار می گیرد.

۲. بایننس در کانون حمله‌های هکری قرار دارد

یکی از گذینه های اصلی که هکرها ممکن است این صنعت را هدف قرار دهند، از طریق Binance است. در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹، دو تلاش بزرگ هک برای دستبرد دارایی‌ها از زنجیره بایننس انجام شد، اما هر دو ناموفق بودند. علیرغم تلاش تیم توسعه بایننس برای ایمن سازی این شبکه، شما باید دائماً این خطر را در ذهن خود داشته باشید.

توکن‌سوزی بایننس کوین

در حال حاضر، ما از ماهیت و کاربردهای بایننس کوین آگاه هستیم. یکی از مهم ترین مشکلات مربوط به این ارز دیجیتال سوزاندن توکن های BNB است. هدف اصلی اتخاذ این طرح، جلوگیری از کاهش ارزش این پول دیجیتال است. همه توسعه‌دهندگانی که روی پلتفرم بایننس کار می‌کنند از یک طرح پیروی می‌کنند: آنها ۲۰ درصد از سود کارمزد تراکنش خود را صرف خرید توکن‌های در گردش می‌کنند. سپس طی یک فرایند خاص ، این توکن ها برای همیشه از گردش خارج می شوند. در این اطلاعیه آمده است که فرآیند سوزاندن توکن تا زمانی ادامه خواهد داشت که ۵۰ درصد از توکن‌ها دیگر از دسترس خارج شوند. هر سه ماه یکبار، صرافی بایننس گزارشی منتشر میکند و به طور کلی بحث عملیات سوزاندن توکن BNB را در دستور کار قرار می دهد. البته، بخش دیگر توکن‌سوزی نیز از کارمزد تراکنش‌هایی صورت می‌گیرد که در زنجیره بایننس به صورت لحظه‌ای پرداخت می‌شود. با این حال، شبکه Binance هم اکنون از سیستمی خودکار برای سوزاندن توکن ها استفاده می کند. این باعث شفافیت در فعالیت های سوزاندن توکن می شود.

کلام پایانی

در این مقاله به بررسی ارز دیجیتال بایننس کوین و نحوه استفاده از آن پرداختیم آینده این پول مجازی خوب است زیرا BNB طی سال‌ها همواره در بین پنج رتبه برتر قرار گرفته است. در مورد این پول مجازی چه نظری دارید؟ آیا خرید بایننس کوین را پیشنهاد می کنید؟ لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در این زمینه با ما در میان بگذارید. در ضمن اگر سوالی در مورد این مورد دارید در نظرات مطرح کنید تا پاسخگو باشیم.

اگر مشتاق به یادگیری صرافی بایننس هستید روی آموزش صرافی بایننس کلیک کنید.