تورم چیست؟

تورم دقیقا چیست؟

تورم زمانی اتفاق می افتد که در عرضه و تقاضای کالاها و خدمات تغییراتی ایجاد شود که باعث افزایش قیمت ها می شود،نکات مثبتی در مورد تورم وجود دارد، اما به طور کلی، بیش از حد آن بد است.چرا پول خود را پس انداز کنید اگر فردا ارزش کمتری دارد؟ وقتی تورم خیلی بالا می‌رود، دولت‌ها از سیاست‌هایی استفاده می‌کنند؛ که سعی می‌کنند مردم را وادار به خرج کمتر کنند. مقاله آی پی ثابت بایننس

مقدمه

تورم زمانی است که مقدار پولی که می توانید با یک ارز خاص خریداری کنید کاهش می یابد. زمانی است که قیمت کالاها و خدمات در یک اقتصاد به مرور زمان افزایش می یابد. اکثر کشورها سالی یک بار نرخ تورم خود را اندازه گیری می کنند. در این مقاله در مورد عواملی که باعث تورم می شوند و چگونه می توان آن را اندازه گیری کرد صحبت خواهیم کرد. احراز هویت بایننس

عواملی که منجر به تورم می شود؟

وقتی حجم پول در گردش به سرعت بالا می رود یا کالایی که تقاضای زیادی دارد به اندازه کافی وجود نداشته باشد، به این حالت تورم می گویند. این می تواند باعث افزایش قیمت آن کالا شود که می تواند بر بقیه اقتصاد تأثیر بگذارد. در نتیجه تقریباً برای همه چیز ممکن است قیمت ها افزایش یابد. در اینجا ما در مورد تفاوت بین تورم ناشی از تقاضا و تورم ناشی از هزینه صحبت خواهیم کرد. خرید اکانت تریدینگ ویو

تورم ناشی از کشش تقاضا

بیشتر تورم زمانی اتفاق می‌افتد که مردم بیشتر خرج کنند که به آن «تورم کشش تقاضا» می‌گویند. در این صورت تقاضا برای کالا و خدمات بیشتر از عرضه است. برای نشان دادن این موضوع، بازاری را تصور کنید که در آن یک نانوا هر هفته ۱۰۰۰ قرص نان می فروشد. شاید اقتصاد بهتر شده باشد، به این معنی که مردم پول بیشتری برای خرج کردن دارند. به همین دلیل احتمالاً قیمت نان نانوایی ها افزایش می یابد. سیگنال فارکس

تورم ناشی از افزایش هزینه ها

او می توانست کوره های بیشتری بسازد و افراد بیشتری را استخدام کند، اما این کار زمان می برد و تا آن زمان، او نان کافی برای همه مشتریانش ندارد. برخی از مشتریان مایل به پرداخت بیشتر برای یک نان هستند، بنابراین منطقی است که نانوا قیمت های خود را افزایش دهد. این همان چیزی است که باعث می‌شود تورم کشش تقاضا همان چیزی باشد:مردم کالاهای بیشتری می‌خرند، بنابراین تقاضا بیشتر از عرضه است. این باعث می شود قیمت ها بالا برود.سیگنال ارز دیجیتال

تورم داخلی

تورم زمانی اتفاق می‌افتد که قیمت‌ها افزایش می‌یابد، زیرا هزینه مواد خام یا نیروی کار افزایش می‌یابد و سپس به سمت مصرف‌کننده تحت فشار قرار می‌گیرد. اغلب اوقات، کمبود منابع (مانند گندم یا نفت) یا مالیات‌های بیشتر بر کالاها توسط دولت باعث تورم هزینه‌ای می‌شود. همچنین ممکن است زمانی اتفاق بیفتد که نرخ ارز پایین بیاید (که منجر به افزایش هزینه واردات می شود.)
افزایش تورم

راهکارهایی برای حل مشکل تورم

تورم داخلی که به آن «تورم خماری» نیز گفته می شود، نوعی تورم است که ناشی از اتفاقاتی است که در گذشته در اقتصاد رخ داده است. اگر برای مدت طولانی ادامه داشته باشند، می تواند ناشی از دو نوع اول تورم باشد. این به ایده های مارپیچ قیمت- دستمزد و انتظارات تورمی مربوط می شود. کارگران خواهان دستمزدهای بالاتر برای محافظت از پول خود در برابر تورم هستند، اما کارفرمایان مجبورند قیمت کالاهای خود را افزایش دهند تا از این راه عقب نمانند.

افزایش نرخ بهره

بانک های مرکزی، مانند فدرال رزرو در ایالات متحده، این قدرت را دارند که مقدار پول در گردش را با افزودن یا حذف آن تغییر دهند. اگر تورم کنترل نشود، می تواند به اقتصاد آسیب برساند، بنابراین منطقی است که دولت ها برای محدود کردن اثرات آن اقداماتی انجام دهند. تسهیل کمی (QE)، که در آن بانک‌های مرکزی دارایی‌ها را از بانک‌ها می‌خرند تا پول تازه چاپ شده را وارد اقتصاد کنند، نمونه‌ای رایج از این موضوع است.

ایجاد تعدیل در سیاست های مالی

زمانی که نرخ بهره بالا باشد، وام گرفتن هزینه بیشتری دارد. به همین دلیل، مصرف کنندگان و مشاغل کمتر تمایل به استفاده از اعتبار دارند. در سطح مصرف کننده، نرخ بهره بالاتر باعث می شود مردم کمتر خرج کنند. در این مواقع، پس انداز کردن پول خوب به نظر می رسد، و حتی بهتر به نظر می رسد که پول قرض دهید و سود کسب کنید. اما رشد اقتصاد ممکن است کند شود زیرا مشاغل و مردم کمتر برای سرمایه گذاری یا خرج کردن پول قرض می کنند.

استفاده از شاخص قیمت به عنوان روشی برای اندازه گیری تورم

اکثر کشورها از سیاست های پولی برای کنترل تورم استفاده می کنند، اما سیاست های مالی نیز قابل تغییر است. به عنوان مثال، اگر دولت ها مالیات بر درآمد بیشتری دریافت کنند، مردم پول کمتری برای خرج خواهند داشت و تقاضای کمتری در بازار وجود خواهد داشت که باید تورم را کاهش دهد. اما این یک راه پرخطر است زیرا ممکن است مردم ایده مالیات های بالاتر را دوست نداشته باشند.

مزایا و معایب افزایش قیمت

تورم همیشه چیز بدی نیست. در سیستم‌های ارز فیات امروزی، این امر به طور طبیعی اتفاق می‌افتد و حتی می‌تواند خوب باشد زیرا باعث می‌شود مردم بیشتر خرج کنند و وام بگیرند. مهم است که نرخ تورم را به دقت زیر نظر داشته باشید تا مطمئن شوید که به اقتصاد آسیب نمی رساند. تورم معمولاً در بسیاری از کشورها با شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) اندازه گیری می شود.
مزیت ها افزایش تورم

نکات مثبت افزایش قیمت

نقطه مقابل تورم، کاهش تورم است، یعنی زمانی که قیمت ها در طول زمان کاهش می یابد. نرخ تورم پایین با وادار کردن مردم به خرج کردن، سرمایه گذاری و استقراض بیشتر به اقتصاد کمک می کند. تورم باعث می شود شرکت ها قیمت کالاها و خدمات خود را افزایش دهند تا از اثرات آن محافظت کنند. در گذشته، زمانی که کاهش تورم وجود داشت، نرخ بیکاری افزایش یافت و مردم به جای خرج کردن، شروع به پس انداز کردند. اگرچه کاهش تورم همیشه برای یک فرد بد نیست، اما باعث کاهش رشد اقتصادی می شود.

افزایش استقراض و همچنین هزینه و سرمایه گذاری

زمانی که تورم پایین باشد، مصرف کنندگان به احتمال زیاد خرج می کنند و وام می گیرند، در حالی که وقتی تورم بالا است، مشتریان بیشتر احتمال دارد که خرید را به تعویق بیاندازند. برای اینکه قیمت ها در یک ماه بیش از ۵۰% افزایش یافته اند، تورم باید بسیار بالا باشد. برخی ادعا می کنند که ظرفیت دولت برای «ایجاد پول تازه» ناقض قوانین عرضه و تقاضا در اقتصاد است. دولت هایی که می توانند سیاست های مالی و پولی خود را در مواجهه با افزایش قیمت ها تعدیل کنند، بیشترین امید را برای راه حل فراهم می کنند.

بازده مالی بهتر

افزایش متعاقب قیمت آن محصول می تواند اثرات گسترده ای بر اقتصاد داشته باشد. کمبود نهاده ها (مانند گندم یا روغن)، قیمت های بالاتر تعیین شده توسط دولت ها، و کاهش نرخ ارز، همگی به تورم فشار بر هزینه ها کمک می کنند. انتظارات تورمی و مارپیچ قیمت-دستمزد دو ایده دیگر هستند که با تورم داخلی مرتبط هستند. اگر یکی از دو نوع اول تورم برای مدت کافی ادامه پیدا کند، ممکن است این نوع تورم را ایجاد کند. از آنجایی که کارمندان به دنبال دستمزد بیشتری برای حفظ مالی خود در برابر تورم پیش بینی شده هستند، کسب و کارها به طور فزاینده‌ای مجبور می‌شوند هزینه انجام تجارت را به مشتریان منتقل کنند.

بهتر از کاهش تورم

به همین دلیل، دولت ها اقدامات پیشگیرانه ای را برای کاهش اثرات تورم اتخاذ می کنند. اصلاح سیاست پولی و مالی یکی از ابزارهایی است که در اختیار دارند. اکثر بانک های مرکزی واقعاً از افزایش نرخ بهره برای مهار تورم استفاده می کنند. برای مثال، اگر دولت ها مالیات بر درآمدی را که جمع آوری می کنند افزایش دهند، تقاضای کمتر در بازار باید منجر به کاهش تورم شود. CPI 100 به عنوان “سال پایه” توسط اداره آمار کار ایالات متحده استفاده می شود و ۱۱۰ دو سال بعد استفاده می شود.

مضرات تورم

زمانی که قیمت ها در یک ماه بیش از ۵۰ درصد افزایش یابد، به این حالت ابر تورم می گویند. تورم بالا می تواند منجر به تورم شدید شود. در نهایت باعث می شود که ارزش ثروت افراد کم شود. اگر امروز ۱۰۰۰۰۰ دلار زیر تشک خود بگذارید، ده سال دیگر به این اندازه ارزش نخواهد داشت. برخی از مردم می گویند که قدرت دولت برای “ایجاد پول جدید” برخلاف قوانین اقتصاد طبیعی است.

عدم قطعیت

دولت هایی که می توانند سیاست های مالی و پولی خود را در مواجهه با افزایش قیمت ها تعدیل کنند، بیشترین امید را برای راه حل فراهم می کنند. با این حال، این اقدامات باید با احتیاط شدید اجرا شوند اگر آسیب بیشتری به اقتصاد وارد کنند.

خلاصه

از دست دادن ارزش یک ارز در طول زمان همان چیزی است که اقتصاددانان از تورم صحبت می کنند. تورم عبارت است از افزایش بلندمدت قیمت ها در کل اقتصاد یک کشور. دولت ها از تدابیر ریاضتی برای مهار تورم استفاده می کنند. در این پست، تورم چیست، چگونه آن را اندازه گیری کنیم و اثراتی که ممکن است بر اقتصاد داشته باشد، چه خوب و چه بد، خواهیم داشت. فقدان کالایی که تقاضای زیادی دارد ممکن است به تورم قیمت منجر شود.